Taksiciler Tarafından Ölesiye Dövülen Eşcinsel Çift: Adalet İstiyoruz!

 Taksiciler Tarafından Ölesiye Dövülen Eşcinsel Çift: Adalet İstiyoruz!
Digiqole ad

Meksika’da saldırıya uğradığını söyleyen eşcinsel çift, çıplak kalmak zorunda bırakıldıklarını ve bir grup taksi şoförü tarafından dövüldüklerini söyledi. Xavier’e göre çift, 20 Ocak’ta Oaxaca’da iki arkadaşlarıyla birlikte bir partiden ayrıldıktan sonra taksiye bindi. Belli bir zaman sonra sürücü, aralarından birini hırsızlıkla suçladı.

Xavier, Homosensual ile yaptığı röportajında, “Şoför arkadaşıma ‘Çaldığın şeyi geri ver,’ dedi.” şeklinde açıkladı. “Arkadaşım şaşırdı ve neden bahsettiğini sordu. Sürücü beş pezosunu bulamadığını söyledi.”

Xavier, erkek arkadaşıyla birlikte uzaklaşmaya ve sürücünün hakaretlerini umursamamaya çalıştıklarını söyledi.

Grup taksiden ayrılmaya karar verdi. Sürücü de durdu ve arabadan indi, iddiaya göre çifte homofobik hakaretlerde bulunduktan hemen sonra diğer sürücü arkadaşlarını da çağırdı ve çifti hırsızlıkla suçlamaya devam etti.

Diğer iki arkadaş kaçmayı başardı ancak Xavier kendisinin ve erkek arkadaşının köşeye sıkıştıkları için kaçamadıklarını söyledi. Bir mahalle ve sürücü çetesi tarafından saldırıya uğradılar. Çifte şiddet uygulayıp bazı kıyafetleri de dahil olmak üzere eşyalarını aldılar.

Xavier,

“Erkek arkadaşımı tuttular, soydular ve dövdüler. Beni taksi şoförüne getirdiler, bir tüp çıkardılar ve bana vurmaya başladılar. Adalet istiyorum, bu böyle kalamaz. Umarım bu bir başkasının başına gelmez.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

126 Paylaşımlar
Paylaş126
Tweetle
Paylaş
Pin