Tam Bir Milyon Kişiye Ulaşan IraQueer, Irak’taki LGBT Aktivizminin Beşinci Yılını Kutladı

 Tam Bir Milyon Kişiye Ulaşan IraQueer, Irak’taki LGBT Aktivizminin Beşinci Yılını Kutladı
Digiqole ad

IraQueer beşinci yılını kutladı.

Irak’ta türünün ilk örneği olan dernek, çevrimiçi bir platformdan uluslararası alanda tanınan ve Irak’ta yaşayan binlerce LGBT’nin güvendiği bir insan hakları kuruluşuna dönüştü.

IraQueer, beş yıl içinde BM İnsan Hakları Konseyi’nde, Genel Kurul ve benzeri alanlarda bulunabilme hakkına sahip olması için 100’den fazla aktivist, sosyal hizmet uzmanı ve gazeteci eğitti.

IraQueer’in çalışmaları çevrimiçi ve çevrimdışı olmak üzere bir milyon kişiye ulaşmayı başardı. Kuruluş, dünya liderleriyle bir araya geldi ve Irak’taki LGBT’ler için farkındalık yarattı.

IraQueer’in kurucusu ve genel müdürü Amir Ashour, “Hepimiz, Iraklı LGBT’lerin hakları için daha fazla mücadele etmeye hazır ve kararlıyız,” dedi.

“Önümüzdeki yıllarda çabalarımızın çoğu LGBT haklarına odaklanacak. Mevcut ve gelecekteki ortaklarımızla birlikte önceden yapmış olduğumuz kampanyaların üzerine yeni başarılar ekleyeceğiz ve Iraklı LGBT’lerin yasal ve sosyal açıdan korunması için baskı yapmaya devam edeceğiz.”

“Mücadelemiz, Irak’taki her bir LGBT birey korunup tanınana kadar ve hak ettikleri hayatı yaşayabilene dek bitmeyecek ve bunun için desteğinize ihtiyaç duymaya devam edeceğiz. Bu yüzden gelecekte de şimdi olduğunuz gibi kararlı ve heyecanlı olacağınızı umuyoruz.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

52 Paylaşımlar
Paylaş52
Tweetle
Paylaş
Pin