İngiltere’de Kendisini Lezbiyen, Gay ya da Biseksüel Olarak Nitelendirenlerin Sayısında Rekor Artış!

 İngiltere’de Kendisini Lezbiyen, Gay ya da Biseksüel Olarak Nitelendirenlerin Sayısında Rekor Artış!
Digiqole ad

Ulusal İstatistik Ofisi tarafından yayınlanan veriler, İngiltere’de her 50 kişiden birden fazlasının kendisini lezbiyen, gay ya da biseksüel olarak tanımladığını ve bu bireylerin yaklaşık olarak 1.2 milyonunun 16 yaşının üzerinde olduğunu buldu.

2014 yılında İngiltere nüfusunun %1,6’sının, 2018 yılında ise nüfusun %2,2’sinin kendini lezbiyen, gay ya da biseksüel olarak tanımladığı bulunmuştu.

Aynı zamanda veriler, 16 ve 24 yaşları arasındaki bireylerin %4,4 oranında lezbiyen, gay ya da biseksüel olduğunu buldu. Yani İngiltere’de 16-24 yaşları arasındaki her 25 kişiden biri ya da birden fazlası, kendisini ya lezbiyen ya gay ya da biseksüel olarak tanımlıyor.

Ayrıca, erkeklerin kadınlara oranla kendilerini daha fazla LGB olarak tanımladıkları da bulundu. Her 40 erkekten biri kendisini LGB olarak tanımlarken, bu sayının kadınlarda 50 olduğu bulundu.

Birçok LGBT kampanyasının strateji ve araştırma direktörü Laura Russell, The Independent’a, bu yükselişin “eşitliğe doğru ilerlediklerinin” bir göstergesi olduğunu, fakat bulguların “tamamen doğru oranlara sahip olamayabileceğini” söyledi.

Russell,

“Günümüzde ne yazık ki hala LGBT’ler için güvenli ve eşit bir toplumda yaşamıyoruz. Son istatistikler LGB’lere yönelik nefret suçlarının son on yılda %25 oranında arttığını ve hatta bu suçların translara yönelik olanlarının daha fazla arttığı ortaya çıktı. Eğer herkesin kabul edildiği bir dünyada yaşamak istiyorsak, eşitliğe inan herkes, LGBT arkadaşlarını, ailelerini ve topluluklarını desteklemesi gerekiyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

30 Paylaşımlar
Paylaş30
Tweetle
Paylaş
Pin