Tam Gaz Devam: Eşitlik İçin Gökkuşağı Temalı Tren Yola Çıktı!

 Tam Gaz Devam: Eşitlik İçin Gökkuşağı Temalı Tren Yola Çıktı!
Digiqole ad

Onur etkinliklerine dikkat çekmek adına 7 Haziran günü Great Western Rail hattını dolaşmak üzere gökkuşağı temalı bir ekspres tren yola çıktı.

GWR, trenin gökkuşağı temalı olacağını ve İngiltere’nin batısı ile Galler’in güneyini dolaşacağını duyurdu.

Londra Paddington istasyonundan yolculuğuna başlayan tren, Reading, Swindon, Bristol ve Güney Galler rotasını takip edecek. GWR yöneticilerinden Joe Graham’a, yolculuk boyunca çeşitli Onur etkinliklerinin temsilcileri de katılacak.

#trainbow ismi verilen trenin yolculuğunu kutlamak için, 11:45 Londra Paddington – Cardiff Merkez arası yolculuk edeceklere gökkuşağı renklerinde şekerlemeler dağıtıldı.

Joe Graham yaptığı açıklamada, “Farklı toplulukların varlığını kutlamak için başlattığımız bu yolculuk bizim için heyecan verici. Önümüzdeki yaz gerçekleşecek olan etkinlikler için taşıyabildiğimiz kadar insan taşımak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tren, önümüzdeki zaman diliminde yolculuk ettiği hatlarda gerçekleşecek olan Onur etkinlikleri için de hizmet sağlayacak.

Bristol’da düzenlenecek olan Onur etkinliğinin baş sorumlusu Daryn Carter, “GWR’ın böyle bir jest yapması mutluluk verici” dedi.

Bristol Onur etkinliği, Birleşik Krallık bünyesinde düzenlenen etkinlikler arasında önemli bir yere sahip ve her sene binlerce insan bu etkinliğe katılmak için şehre akın ediyor.

“Seyahati bundan daha güzel kılmak mümkün olamazdı sanırım. Bunun da ötesinde, farkındalık yaratmak için harika bir yol.”

Katılımcılar, trenden anılarını paylaşırlarken #trainbow etiketini kullanıyor.

Reading Pride başkanı Paul Britt, “Reading Pride, GWR’ın bu jestine dahil olmaktan mutluluk duyuyor. 1 Eylül Cumartesi günü herkesi bekliyoruz.” dedi ve ekledi: “Şirketlerin farklılık ve eşitlik konusunda çalışmalarını şirket içinden de öteye taşıyor olduğunu
görmek harika.”

Pride Cymru’dan Megan Chick ise düşüncelerini, “Böyle bir olayın parçası olmaktan ne kadar mutlu olduğumuzu anlatamam!” şeklinde dile getirdi.

GWR Onur treni, hazırda bulunan HST trenlerinin yerini almak üzere hazırlanan 93 ekspres trenden bir tanesi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin