Tanışma Uygulaması Kullanırken Güvende Kalmanın 3 Önemli Yolu

 Tanışma Uygulaması Kullanırken Güvende Kalmanın 3 Önemli Yolu
Digiqole ad

Tanışma uygulamaları ilk bakışta eğlenceli gözükse de, kimle ne konuştuğunuza da dikkat etmelisiniz. Özellikle LGBT’lerin açık hedef olduğu toplumlarda, gay tanışma uygulamalarının ‘cadı avı’ için kullanılması işten bile değil.

Niyetimiz kimseyi germek ya da korkutmak değil. Sadece hayatınıza kimi aldığınız konusunda temkinli olmakta fayda olduğunu hatırlatmak. 

Bunun için de birkaç ufak tavsiyemiz var. 

1. Araştırın

Biriyle internette tanıştıktan sonra gerçek hayatta görüşmeden önce, karşınızdaki kişinin geçmişini araştırın. Sosyal medya hesaplarına bakın, konuştuğunuz kişi gerçek mi sahte mi emin olun.  

Ayrıca mutlaka ve mutlaka, konuştuğunuz kişinin fotoğrafını kaydedin ve Google’da “görsel ile arama” seçeneğini kullanın. Eğer konuştuğunuz kişi başkasının fotoğrafını kullanıyorsa, bu araç sayesinde farkına varmanız bir hayli kolay. 

2. Buluşmalarınızı güvenli yerlerde ayarlayın

Tanımadığınız insanlarla tenha yerlerde, baş başa kalacağınız şekilde buluşmak tehlikeli olabilir. Bunun yerine, hiç değilse başlangıçta, kafe, restoran gibi toplum içindeki yerleri tercih edin. Eğer işler herhangi bir nedenden ötürü sarpa saracak olursa, etrafınızda yardım isteyebileceğiniz bir sürü insan olacaktır.

Evinize yabancıları almayın ve yabancıların evine gitmeyin. Sevişmek istemek gayet normal ama can güvenliğinizi de düşünmelisiniz. 

3. Arkadaşlarınızı nerede olduğunuzdan haberdar edin

Tanışma uygulaması sayesinde tanıştığınız birisi ile buluşmadan önce, yakın arkadaşlarınıza nerede olacağınızı ve ne kadar dışarıda olmayı planladığınızı söyleyin. Nispet yapmak için değil! Ters gidebilecek bir durumda ilk olarak nereye bakılması gerektiğini belirtmek adına, bu önemli bir nokta.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin