Tanışma Uygulaması OkCupid’ten Yeni Kimlik Etiketi: Pasif

 Tanışma Uygulaması OkCupid’ten Yeni Kimlik Etiketi: Pasif
Digiqole ad

OkCupid, özellikle LGBTİ+ kullanıcılarının kendilerini tanımlama biçiminde daha kapsayıcı olmak için büyük adımlar atıyor!

Yakın tarihli bir duyuruda, popüler flört uygulaması, sürekli olarak LGBTİ+ kullanıcılarının flört profillerine eklemek için seçebilecekleri birçok yeni kimlik etiketi ekleyeceğini açıkladı. ‘aktif’, “pasif”, “femme”, “twink”, “butch” ve çok daha fazlası.

OkCupid’in web sitesinde genişlemeyi açıklayan son blog yazısında,

“Bu Pride Ayında, LGBTİ+ kullanıcılarımızın, diğer kullanıcılara gerçekte kim olduklarını ve nasıl tanımladıklarını bildirmek için 60’tan fazla kimlikten oluşan genişletilmiş bir listeden seçim yapabilecekleri özel bir alan oluşturduğumuzu duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Arkadaşlar bu kimlikleri yalnızca kendileri hakkında başkalarıyla daha fazlasını paylaşabilmeleri için seçemeyecekler, aynı zamanda bir arama yaparken tercihler olarak ayarlayarak aradıkları kişileri ve ilişkileri filtrelemek için de kullanabilecekler. Tüm kimlikler bu ayın sonuna kadar hazır olacak.” Denildi.

Başta İnsan Hakları Kampanyası olmak üzere kuir topluluk liderleri ve örgütlerinin danışmanlığıyla oluşturulan bu 19 yeni tanımlayıcı etiket, OkCupid’in kullanıcıları için halihazırda sunduğu 22 cinsiyet seçeneğine ve 20 oryantasyon seçeneğine ekleniyor ve büyük bir kazanç sağlıyor. Seçebileceğiniz için toplam 61 kimlik!

19 yeni kimlik ise şunları içeriyor:

Bear

Boi

Pasif

Butch

Drag kralı

Drag kraliçesi

Femme

Hard femme

High femme

Leather

Otter

Soft Butch

Stone Femme

Stone Butch

Stud

Değişken

Aktif

Twink

Çok yönlü

İnsan Hakları Kampanyası’nın programlar, araştırma ve eğitimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Jay Brown yaptığı açıklamada,

“Arkadaşlık uygulamalarında güvenlik ve kapsayıcılık yalnızca Pride sırasında değil, tüm yıl boyunca önemlidir. Kullanıcıların bu kadar geniş kimlik seçenekleri arasından seçim yapmalarına izin vermek, birçok LGBTİ+ kullanıcısının OkCupid’de daha rahat hissetmelerini sağlayacak ve platformu daha özgün bir şekilde kullanmalarına olanak tanıyacak.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin