Tarih Yazan Drag Performansçısı Bir MTV Ödülü Daha Kazandı

 Tarih Yazan Drag Performansçısı Bir MTV Ödülü Daha Kazandı
Digiqole ad

Brezilyalı Pabllo Vittar için her şey çok iyi gidiyor. Drag performansçısı ve pop yıldızı, geçtiğimiz gece Brezilya’daki MTV Millenial Awards’daydı. Vittar geceden bir ödülle ayrıldı.

Vittar üç senedir Brezilya’nın Video Müzik Ödülleri olan ödül töreninde sahne alıyor. Bu sürede birkaç kategoride aday gösterildi ve 2019’da da En İyi Sanatçı ödülünü kazanmıştı. Daha sonra uluslararası tanınırlığa da kavuşan şarkıcı, MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde En iyi Brezilyalı Sanatçı Ödülü’nü kazandı. Şimdiyse ’Amor de Que’ şarkısıyla gözünü Yılın Hiti ödülüne dikti. Lady Gaga ve Ariana Grande’nin ‘Rain On Me’yse Yılın Uluslararası Hiti oldu.

‘Amor de Que’ Vittar’ın 2019 Ekim’inde yayınladığı 111 1 EP single’ındaki şarkılardan biriydi ancak daha sonra şarkıcı bu şarkıya 111 isimli albümünde de yer verdi. Şarkı bu senenin başlarında Brezilya Karnavalı için bir hite dönüştü.

Bir drag performansçısı olarak Vittar’ın başarılarının eşi benzeri yok. Her ne kadar RuPaul ve RuPaul’s Drag Race’in eski yarışmacıları Adore Delano ve Trixie Mattel müzikleriyle bir etki yaratmış olsa da, hiçbirisi bir müzisyen olarak Vittar kadar ciddiye alınmadı. Vittar ‘Sua Cara’ şarkısıyla 2018 Latin Grammy Ödülleri’nde kazandığı adaylığıyla bir Grammy’ye aday olmuş tek drag performansçısı olmaya devam ediyor. Yine de drag performansçısı olmak onun müzisyen kimliğinin sadece bir detayı.

Vittar bu sene Calvin Klein’in Pride kampanyasının da yüzüydü.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Paylaşımlar
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin