Televizyonda Açılmayan 15 LGBTİ+ Karakter

 Televizyonda Açılmayan 15 LGBTİ+ Karakter
Digiqole ad

1.Ramona Royale- American Horror Story: Hotel

Tek bir şey biliyoruz, o da Angela Bass (Ramona Royale) ve Lady G’nin (The Countess) birbirleri için delice aşka (ve nefrete) sahip oldukları. American Horror Story: Hotel boyunca birbirleri ve kendileri için ne istediklerine tam emin olamıyoruz, ama umurumuzda da değil, zira ne isterlerse yapabilirler!

2. Harley Quinn

Bu DC baş belası her ne kadar The Joker’ın suç ortağı ve sevgilisi olarak bilinse de onun ‘en yakın arkadaşı’ Poison Ivy ile olan ilişkisi daha da ilginç. Bu iki hanım bir aradayken başları beladan kurtulmuyor, ‘eşcinsel ol, suç işle’ mottosunu yeni bir boyuta taşıyorlar ve görünüşe göre birbirlerinin gerçek suç ortaklığını yapıyorlar.

3. Rue Bennett-Euphoria

Euphoria’da gerçekten inanılmaz etkileyici olan bir şey var, o da Rue’nun yeni gelen Jules’le arkadaşlığı. Liseliler birbirleri ya da aşk hakkında pek de bir şey bilmiyor, ama 2.sezonda cinselliklerinin hangi kısmını keşfetmek isterlerse hazırız.

4. Abbi Jacobson- Broad City

New York şehrinden daha geniş olan tek şey, Abbi’nin cinselliği. 20’li yaşlarındaki karakter fantezilerinde komşusu Jeremy’yi düşlese de en yakın arkadaşı Ilana ile daha samimi anlar paylaştığını söylemek yanlış olmaz. İkili en yakın arkadaşlığın, belki de bir ilişkinin en üst noktası. Abby’nin seksi bulduğu ve hatta Ilana’nın da kıskandığı çekici doktoru da unutamıyoruz!

5. Toni Topaz-Riverdale

Riverdale’den Toni Topaz kız arkadaşı Cheryl gibi klasik bir açılma anı yaşamıyor. Tabi ki, nasıl ‘açıldıkları’ bizi çok da ilgilendirmiyor, daha fazla umurumuzda olan bu ikilinin bir fotoğrafına sonsuza kadar sahip olup olamayacağımız.

6. Eve Polastri- Killing Eve

Detektifin uluslararası tetikçi Villanelle’le kurduğu ilişki şüphesiz beklenmedikti, ancak ilginç bir biçimde bizi cezbetti ve kesinlikle daha fazlasını görmek istiyoruz. 4. Sezonda Villanelle’in Eve’i tekrar sırtından bıçaklanıp bıçaklamayacağını bilemesek de bir şeyin Eve’i öldürdüğüne eminiz, o da lezbiyen arzular.

7. Christina Braithwhite-Lovecraft Country

Lovecraft Country’nin favori mahalle cadısı muhtemelen dizideki en gizemli karakter. İsteklerini ya da aslında kim olduğunu tam olarak bilmiyoruz, özellikle de zamanının yarısını kendi ailesine büyü yapmakla, diğer yarısını da bir erkek gibi giyinip kadınların şefkatinin peşinde koşmaya ayırdığı düşünülürse.

8. Bob Belcher- Bob’s Burgers

Görünürde Bob klasik hetero aile babası… ta ki bir bölümde bütün dizideki ilk ve tek kuir deneyimini yaşayana kadar. Dördüncü sezonda bir kasap ona kur yapar ve randevuya çıkmak ister, Bob’sa ‘Belki… Bir saniye ben heteroseksüelim, çoğunlukla heteroseksüel. Ayrıca evliyim, ama olmasaydım…’ der.

9. The Weird Sisters- Chilling Adventures of Sabrina

Güçlü cadılar üçlüsü (Prudence, Agatha ve Dorcas) sadece inanılmaz büyüler yapmak için değil, yeri yerinden oynatan seks alemleri için de bir araya geliyorlar. Ve Greendale’deki diğer bütün cadılar gibi, LGBTİ+ topluluğunun üyelerine karşı hep çok açıklar!

10. SüngerBob Kare Pantolon

Uçarı süngerin aşırı bekar hayatı, yıllardır hayranları açılmamış bir eşcinsel olduğunu düşünmeye itiyordu ve Nickelodeon bir tweetle dedikoduları daha da alevlendirdi. Stephen Hillenburg’se dizideki bütün karakterlerin aseksüel olduğunu söyledi, yani yaratısını göre her ne kadar denizde pek çok balık olsa da Bikini Bottom sakini şu an kimseyi aramıyor.

11. Chuck Bass- Gossip Girl

Evet, tabi ki Chuck ve Blair’i yakıştırıyoruz, her zaman ve sonsuza kadar! Ancak Chuck’ın bir barda bir erkekle flört ettiği ve adamı öptüğü bölümü anmazsak olmazdı. Daha da iyisi Blair durumu kendisine sorduğunda, Blair’a ‘Daha önce hiçbir erkeği öpmediğimi mi düşünüyorsun?’ deyip susmasıydı.

12. Roger- American Dad

Cinsellik için etiketler kullanmak zor, hele de konu uzaylı cinselliğiyse! Sık sık karşı cins gibi giyindiği ve süre giden oral seks şakaları düşünülürse, yüzyıllardır yaşayan dünya dışı canlının bir kuir olduğunu söylemek güç değil.

13. Lucifer Morningstar- Lucifer

Gerçek şeytan bile etiket kullanmıyor, ona saygı duyuyoruz! (İnançtan ziyade, kuirlik açısından) Kadın ya da erkek sevgililerine duyduğu ateşli aşk oldukça etkileyici.

14. Rizzoli ve Isles- Rizzoli & Isles

Aralarında o kadar fazla lezbiyen gerilimi var ki, detektif ve adli tıpçının mükemmel iş partnerleri mi, yoksa romantik bir çift mi olduğunu bilemiyoruz. Ama popoya vurmalar, göğse dokunmalar, yatıya kalmalar ve Daphne ve Velma karşılaştırmalarından ötürü, ikinciye ikna olmaya daha yakınız.

15. Jason Stackhouse- True Blood

Dizide kandan daha da gerçek olan bir şey varsa o da Jason’ın diğer erkeklere duyduğu arzu. Her en kadar hiç harekete geçmemiş ve cinselliği hakkında konuşmamış olsa da, vampir Eric’i öptüğü ya da Warlow’un sakalını seksice tıraş ettiği rüyalarından, ne tarz deneyimler aradığını tahmin edebiliyoruz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

25 Paylaşımlar
Paylaş25
Tweetle
Paylaş
Pin