Temmuz Ayında Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 5 LGBTİ+ Film ve Dizi

 Temmuz Ayında Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi 5 LGBTİ+ Film ve Dizi
Digiqole ad

Netflix’te izleyebileceğimiz birçok çeşitli film ve dizi bulunuyor. Örneğin Netflix’in “The Baby-Sitters Club” isimli dizisi, kesinlikle ailece izlenmesi gereken diziler kategorisinde yer alıyor. Dizi, sadece yetişkin problemlerine odaklanmayıp cinsiyet kimliği, eşcinsel ebeveynler, aktivizm ve bunamayla ilgili konulara değiniyor.

David Mitchell’in çok satan “Cloud Atlas” isimli kitabından Wachowski kardeşler tarafından uyarlanan film, eleştirmenlerden ve seyircilerden başarı toplamayı başarmıştı. Ayrıca Netflix’in sevilen ve popüler dizilerinden biri olan “The Umbrella Academy”nin ikinci sezonunun da bu ay yayınlanması bekleniyor. 

Cloud Atlas: 1 Temmuz’da Netflix’te

Ölüm sırasını bekleyen genetiğiyle oynanmış bir garson, Reagan iktidarında Kaliforniya’da yaşayan asil ruhlu bir gazeteci, bilim ve medeniyetin aydınlatıcı yönünün aksi durumlarına tanıklık etmiş genç bir Pasifik adalı, 1850’de Pasifik Okyanusu’nu geçen bir seyyah, Belçika’daki savaşlar sırasında maddi zorluklarla yaşamaya çalışan suskun bir besteci ve alacaklılarından kaçan bir yayınevi müdürü tarihsel ve mekânsal sınırları aşan bir şekilde bir araya gelirse ne olur? 2004 yılında David Mitchell tarafından yazılmış aynı adlı romandan uyarlanan bu filmde, büyük bir hikayenin başarılı bir şekilde kişisel ve küçük yollarla anlatılmasını izliyoruz.

Kingdom, 1-3. Sezonları: 1 Temmuz’da Netflix’te

Nick Jonas, bu dizide eşcinsel bir MMA dövüşçüsünü canlandırıyor. Kingdom, yıllar önce yayınlanmış olsa da seyircilerin ilgisini çekmeyi başardı. Los Angeles’ta MMA spor salonuna sahip bir aileyi konu alan Kingdom, maçoluk yapmaktan ziyade maçoluğu sorgulayan erkeklerin hikayesini anlatıyor. Kingdom’ın en önemli unsurlarından biri de, ailenin en küçük oğlunun dövüş camiasında eşcinsel olduğunu açıklamaya çalışma serüveni.

Say I Do, 1. Sezon: 1 Temmuz’da Netflix’te

Düğünler, koronavirüs salgını sebebiyle geçtiğimiz aylar boyunca hep ertelenmek zorunda kaldı. Bu yüzden Say I Do, izlenebilecek en iyi serilerden biri. Say I Do serisindeki bir grup eşcinsel erkek, insanların hayallerindeki düğünü gerçekleştirmeye çalışıyor. Netflix’in bir diğer serisi gibi Say I Do, eşcinsel bir grup erkek tarafından yönetildi. Aralarından birincisi ikram servisi, ikincisi çifti isteklerine uygun bir şekilde giydirme, üçüncüsü de bütün düğünü tasarlamayla görevli. Her düğünün kendine ait teması var. Bazıları abartılıyken, bazıları sade ve şık görünümlü.

The Baby-Sitters Club, 1. Sezon: 3 Temmuz’da Netflix’te

Netflix’in bu yeni dizisi, çok satan bir roman serisinin uyarlaması. Dizi, Connecticut eyaletindeki Stoneybrook kasabasında yaşayan Thomas (Sophie Grace), Mary-Anne Spier (Malia Baker), Claudia Kishi (Momona Tamada), Stacey McGill (Shay Rudolph) ve Dawn Schafer (Xochitl Gomez) adındaki ortaokul öğrencisi gençlerin arkadaşlık ve bebek bakıcılığı maceralarını anlatıyor. Sevilen kitapların yazarı ve dizinin yapımcısı olan Ann M. Martin; farklı geçmişlere, karakterlere ve fikirlere sahip ilham verici beş genç kızın bir iş girişimi kapsamında bir araya gelmelerini ve güçlü bir dostluk bağı kurmalarını anlatan bu hikâyeye hayat veren ilk isim oldu.

The Umbrella Academy, 2. Sezon: 31 Temmuz’da Netflix’te

The Umbrella Academy, 2019’da Netflix’in en çok izlenen dizilerinden biri olmayı başardı. Gerard Way ve Gabriel Bá ikilisinin çizgi roman serisinden uyarlanan Netflix dizisi The Umbrella Academy, 1989 yılında aynı gün dünyaya gelen ve esrarengiz bir mucit tarafından süper kahraman olarak yetiştirilen yedi kardeşin Dünya’yı kurtarmak için yıllar sonra yeniden bir araya gelmesini anlatıyor. Aynı zamanda birbirlerinden tamamen farklı olan kardeşlerin, üvey babalarının ölümünün ardındaki gizemi çözmek için yıllar sonra bir araya gelmelerini de derinlemesine inceliyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

67 Paylaşımlar
Paylaş67
Tweetle
Paylaş
Pin