fbpx   .  

TETU İflas Bayrağını Çekti

1955 yılında, Yves Saint Laurent’in sevgilisi Pierre Berge tarafından kurulan ve Fransa’nın ilk eşcinsel yaşam dergisi olma özelliğini taşıyan Tetu yaklaşık 1 milyon Euro borç ile iflas etti.

1955 senesinde Yves Saint Laurent’in erkek arkadaşı Pierre Berge’in önderliğinde yayın hayatına başlayan ve Fransa’nın ilk eşcinsel yaşam dergisi olan TETU hemen hemen 1 milyon Euro borç ile iflas etti.

Hemen hemen dört ay sürdir #SaveMyTetu adında yürütülen kampanya ile dergiye yatırımcı bulmaya çalışan genel yayın yönetmeni Yannick Barbe ”Hiç bir yatırımcıdan geri dönüş almadık, derginin şu anda kendini döndürecek bir geliri ve parası kalmadı, borçlarımızı ödeyemez olduk” şeklinde konuştu. TETU 2013 senesinde toplam 1 Euro’luk sembolik bir bedelle Berge tarafından yeni Berge tarafından yeni sahibi Jean-Jacques Augier’e armağan edilmişti.

 

2013 senesinden bu yana derginin satış oranlarında gözle görülür bir düşüş olduğunu belirten Barbe, TETU’nun 2014 senesinde 1 Milyon Euro zararı olduğunu ve 2015 senesinin Haziran ayında ise bu zarara 600.000 Euro daha eklendiğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.