Haberler Televizyon

The Walking Dead’in Yeni Karakterleri Lezbiyen Aşıklar: Yumiko ve Magna

GMag
Yazar: GMag

Popüler zombi dizisi The Walking Dead’in yeni karakterlerinden Yumiko’yu canlandıran Eleanor Matsuura, Yumiko ile Magna’nın ilerleyen bölümlerde sevgili olacağını açıkladı.

Yumiko ve Magna, geçtiğimiz Kasım ayından itibaren dizide yer alıyordu ancak şu ana kadar lezbiyenliklerine dair büyük bir emare gözükmemişti.

Matsuura 10 Şubat’ta Digital Spy’a yaptığı açıklamada, ikilinin ilerleyen bölümlerde lezbiyen bir çift olacağını belirtti.

“Magna ve Yumiko’yu biraz daha partner olarak göreceğiz. Kapsayıcılık adına bunun olması için bir hayli mücadele ettik.”

“Çizgi romanda sevgili oldukları ortada. Fakat bunun televizyona da yansımasını istedik. İlerleyen bölümlerde güzel bir öpüşme sahnesi olacak.”

Wonder Woman ve Sherlock’ta da oynamış olan aktris, kendisinin ve Magna’yı canlandıran Hilker’in oldukça heyecanlı olduğunu dile getirdi.

“LGBT topluluğunu temsil etmek bizi gururlandırıyor. Bu konuda bir sorumluluğum varmış gibi hissediyorum. Hafife almıyorum. Televizyonların hatta tüm medyanın gitmesi gereken yönün bir parçası olmak beni mutlu ediyor. Bunun bir parçası olduğum için mutluyum.”

Magna ve Yumiko dizinin yeni kuir karakterleri fakat 4. sezondan beri yılmayan başka bir LGBT karakter var: Tara Chambler. Allana Masterson’un canlandırdığı karakter, pes etmeden ve yorulmadan hayatta kalma mücadelesine devam ediyor.

The Walking Dead’in başka LGBT karakteri Eric ise, 8. sezonda hayatını kaybetmişti. 9. sezonda ise gay karakter Paul Monroe’yu canlandıran Tom Payne’nin projeyi apar topar bırakması hayranlarda büyük bir üzüntü uyandırmıştı.

Payne yine de The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda dizi için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu topluluğun bir parçası olmak ve televizyon tarihinin en büyük dizilerinden birinde gay bir karakteri canlandırmak harika bir deneyimdi.”

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin