fbpx   .  

Tinder, Kapsayıcılığın Peşinden Gitmeye Devam Ediyor

Tinder, kapsayıcı yeni güncellemenin bir parçası olarak kullanıcıların yakında profillerinde dörde kadar zamir gösterme seçeneğine sahip olacağını duyurdu.

Kullanıcılar, cinsel yönelimleri ve cinsiyetlerine ek olarak 15’ten fazla seçenekten oluşan bir listeden hangilerini görüntüleyeceklerini seçebilecekler.

Ayrıca kişiler profillerinde tek eşlilik, etik tek eşlilik dışı, açık ilişki, çok eşlilik ve keşfetmeye açık olmak üzere ne tür bir ilişki yaşamak istediklerini de belirtebilecekler.

 

Tinder Başkan Yardımcısı Kyle Miller, “‘Bağlılık’ terimi bu yeni nesil için herkese uyan bir terim değil” dedi.

“Tek eşlilikten durumsal ilişkilere ve arkadaşlığa kadar bir dizi olasılığı araştırıyorlar ve ne aradıkları konusunda açık ve şeffaf olmaları onlar için gerçekten önemli.

 

“İlişki Türleri ve İlişki Hedefleri gibi özelliklerle bunu yapmalarını kolaylaştırıyoruz.

“Geçtiğimiz üç ay içinde, Tinder üyelerinin çoğunluğu profillerine İlişki Hedefleri ekleyerek, benimsenmeye dayalı en popüler profil bilgisi türü haline geldi.”

Yukarıda bahsedilen İlişki Hedefleri özelliği, kullanıcıların uygulamayı ne için kullandıklarını profillerinde açıkça paylaşmalarına olanak tanıyor; uzun vadeli bir ilişki, uzun vadeye açık kısa, kısa vadeli, yeni arkadaşlar veya sadece anlamaya çalışmak gibi.

Güncellemeler, 18-25 yaş arası gençlerle yakın zamanda yapılan bir anketin, yüzde 33’ünün cinselliklerini akışkan olarak gördüğünü ve yüzde 29’unun cinsiyet kimliklerinin son üç yılda daha akışkan hale geldiğini belirttiğini ortaya koymasıyla geldi.

Tinder ayrıca tüm cinsiyetlerden genç bekarların yüzde 73’ünün ne istedikleri konusunda net olan birini aradıklarını ortaya koydu.

Kullanıcıların ne tür bir ilişkiyle ilgilendiklerini ekleme seçeneği 16 Mart’ta kullanıma sunuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.