Tomb Raider’ın Yazarı: Lara Croft’un Açık Eşcinsel Olmasını ve Hemcinsiyle Öpüşmesini Çok İstedim

 Tomb Raider’ın Yazarı: Lara Croft’un Açık Eşcinsel Olmasını ve Hemcinsiyle Öpüşmesini Çok İstedim
Digiqole ad

Tomb Raider çizgi romanlarının yaratıcısı, Lara Croft karakterinin açık bir eşcinsel olması için “çok uğraştığını” fakat çizgi romanda yer alması planlanan öpücüğün bir şekilde sadece arkadaşça sarılmaya getirildiğini söyledi.

Tomb Raider: Inferno’nun yardımcı yazarı Jackson Lanzing, Twitter üzerinden iptal edilen konuyu paylaştı fakat Lara Croft’un kuir olmasının engellenme sebebini açıklamayı reddetti. 

Bilgisayar oyunları hayranları, Lara ve en yakın arkadaşı Sam arasında bir tür romantik etkileşim yaşanmasını yıllar boyunca bekledi. Her ne kadar yazarlar çabalasa da ikilinin arasındaki ilişki, bir türlü romantizme dönüşemedi.

Gail Simone isimli çizgi roman yazarı geçen yıl şubat ayında Tomb Raider serisini tekrar oynadığını ve Lara ile Sam’in birbirlerine karşı bir şeyler hissettiğini kimsenin inkar edemeyeceğini söyledi. 

Tomb Raider’ın yardımcı yazarlarından Lanzing, Simone’e 17 ay sonra cevap verdi ve her ne kadar deneseler de iki karakter arasındaki ilişkiyi neden resmi yapamadıklarını açıkladı.

“Çizgi roman basıma gittiğinde aralarındaki öpüşme, arkadaşça bir sarılmaya çevrilmişti,” dedi. “Gail, iki karakteri kuir yapmak için çok çabaladık,” yazdı.

“Tomb Raider: Inferno’da Lara’nın bir geziye gittiği ve bu gezi sayesinde Sam’e karşı hislerini tamamen anladığı bir sayımız bile vardı.”

“Yayınlanmaya gittiğindeyse aralarındaki öpüşme, arkadaşça bir sarılmaya dönüştü,” diye ekledi. 

Tomb Raider’ın çizgi romanlarında çalışmış olan çizgi roman sanatçısı Philip Sevy, “O sayfaya ait orijinal kalemlerim ve mürekkeplerim hala duruyor,” diye ekledi. Çizgi romanın arkasındaki takım, bu hikayenin neden kabul edilmediğini sır gibi saklasa da bazı kuir hayranlar bu konu hakkında birçok teori üretti.

Hayranların çoğu bu yeni haberi sevinçle karşıladı ve Lara Croft’un sadece hayallerinde kuir olmamasına sevindi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

24 Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Paylaş
Pin