Transfobik Açıklamalar Victoria’s Secret’ın Sonunu Getiriyor! Ünlü Marka 53 Mağazasını Kapatıyor!

 Transfobik Açıklamalar Victoria’s Secret’ın Sonunu Getiriyor! Ünlü Marka 53 Mağazasını Kapatıyor!
Digiqole ad

İç çamaşırı markası Victoria’S Secret geçtiğimiz Perşembe günü 53 mağazasını kapatacağını duyurdu. Sebep olarak ise ‘performans düşüklüğü’ gösterildi. 

Ne var ki bu karar çok da şaşırtıcı değil. Özellikle marka son aylardaki tutumu nedeniyle bir çok eleştirinin hedefi haline gelmişti. Marka hem kampanyalarında hem de kataloglarında her çeşit bedene yer vermediği için de eleştiriliyordu. 

Peki ne oldu?

Kasım ayında, markanın eski pazarlama müdürü Ed Razek, trans ya da büyük beden modellerin Victoria’s Secret defilesinde yürüyemeyeceğini, o podyumun ‘gerçek olamayacak kadar güzel olmak üzere tasarlandığını’ söylemişti

Şimdi ise onlarca mağazasını kapatacak olan marka için sosyal medya “biz demiştik” havasına bürünmüş durumda. İşte Twitter’dan bir kaç örnek:

“Victoria’s Secret 53 mağaza kapatıyor. Uzmanlara göre bunun sebebi destekli sutyene ve ünlü modellere gereğinden fazla güvenmiş olmaları. Yine de bir kadının böyle kart zampara kafa yapısına sahip bir yerden alışveriş yapması başından beri garip değil miydi?”

https://twitter.com/HalfJewish/status/1101269911983349761

“Kilolu kızların da iç çamaşırı giymesine izin vermeliydiniz.”

“Victoria’s Secret trans ve büyük beden modellere destek vermiş olsaydı şimdi mağaza kapatıyor olmazdı.”

“Anti büyük beden, anti trans ve anti kilolu Victoria’s Secret’in dükkan kapattığını duyunca ben.”

“Eh, belki de trans / büyük beden insanlardan nefret etmek yerine gerçek bir özür dileseydiniz bu durumla karşılaşmazdınız. Ayrıca ürünleriniz çok pahalı.”

“Victoria’s Secret basit bir şekilde ifade etmek gerekirse trans ve büyük beden kadınlara s.ktir olup gitmelerini söyledi ve şimdi 53 mağaza kapatıyor. Tüm kadınlara hitap etmek belki satışlara yardım ederdi.”

Facebook’taki tepkiler ise aşağıdaki gibi:

“Takke düştü kel göründü. Kiloluları sevmiyorsunuz.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin