Türk Eşcinsel Erkeklerin Gay Uygulama Kafası

 Türk Eşcinsel Erkeklerin Gay Uygulama Kafası
Digiqole ad

‘Hangimiz sevmedik bu kara sevdayı’ eşliğinde başlıyoruz. Yani hayatımızın erkeği, sokağımızdan beyaz bir at üzerinde geçmiyor, veya gittiğimiz herhangi bir mekanda çarpışıp, kitaplarımız yere düştüğünde bakışmıyoruz. Bu kadar kolay değil malesef.

pareja_gay

Yani bunların olduğu tek yerler, dizi ve filmler. Doğal olarak tanışma uygulamalarını sıklıkla kullanıyoruz, bir sağa bir sola atıyoruz, eşleşiyoruz, dm’den yürüdüğümüz, hatta bazen depar attığımız bile oluyor. Ama sıklıkla bazı genel olarak yazılan ‘Profil yazılarını’ görüyoruz. Sonra vay efendim neden hala yalnızım?

gay-travel-apps__large

Neden biliyor musun? sen profiline;

Sadece A’ yım yazarsan,

giphy

Cevap olarak sana ne yazabiliriz ki? şunu mu mesela;

Canım bende ful ‘K’ bazen ise ful ‘D’ falanım.

giphy-1

Ay çok çalıştığım bu dersten yine ‘F’ almışım shit.

DAVUL BİLE DENGİ DENGİNE

Ayrımcılık değil asla, lakin eğer göbeğiniz sizden önce bir mekana giriyorsa;

Kaslılar yazsın ( sanki uzaylılar yazsın gibi bir şey )

giphy-2

Yeniden yazalım, kilolu olabilirsiniz veya zayıf. Bunun hiç bir önemi yok, olmamalıda (sağlığınızı riske atmadığı sürece) fakat yani dedik ya, davul bile dengi dengine! eğer bu şekilde ‘sadece kaslılar yazsın’ derseniz, yine cevap gelmez.

source

Peki ya ‘Seks için sakın yazma’ diye uyarıp;

giphy-3

Profilleri, göremeyeceğiniz en ufak bir yeri bile kalmayacak şekilde fotoğraflar ile dolu olan arkadaşlarımız?

giphy-4

Yapmayın. Lütfen. Olmaz çünkü. Tezat. Tamam?

Çünkü bize de beyin fırtınası yaşatıyorsunuz. Ne gerek var buna?

giphy-5

Ah o anlamları bilmeyenler, ah pasif olduğu halde aktif yazan, aktif olduğu halde pasif yazmış ama farkına varamamış, bir yazışma sırasında oluşan karmaşa sayesinde kendine gelmiş arkadaşlar..

giphy-6

Olsun be. Üzülme! aktif dediğin nedir ki? elinin kiri.

source-2

Yine en başa yazalım, sonra bozuşmayalım. Aşkta yaşın önemi tabii ki yoktur, olmamalıdır. Ama canımız ciğerlerimiz, yaşı 55 olup ‘Sadece 18-25’ yaş arası yazsın OL-MAZ! Sezen Aksu’nun, oldu mu şimdi oldu mu yaaar, şarkısını hızlıca dinliyor ve kapatıyorsunuz.

giphy-7

Daha önce değindiğimiz bir konudur bu, ama izin verin buraya da ekleyelim ne olur. Çünkü en bombası bu;

Fotoğrafı olmayıp, fotoğraf isteyenler, profili uzay boşluğu olup, ‘Fotoğrafsız sakın yazmayın’ yazanlar..

giphy-9

Canım ya. Sinir krizi nasılsın? sağol bende iyiyim.

giphy-8

Ama en en en en iyisi şimdi geliyor!

‘Sağlam tipler’ ?! pardon ama konu nedir? yani ‘yakışıklı’ nereye kaçtı? #sağlamtipler yani şey gibi mi? dayanıklı falan?

giphy

Haaa. Tamam.

Birde lütfen ‘ilişkisi var’ yazarken, ‘sevgili arıyorum’ yazıp, biri sizi ‘ne alaka’ diye uyardığında, ‘yok onu kimse rahatsız etmesin diye’ yazdım demeseniz? (yani diyen arkadaşlar dolu dolu!) hayırdır çok ünlü birisiniz de, biz mi tanıyamadık? nedir bu profilinizin önündeki kuyruk?

giphy-10

Güldürmeyin.

Ve 5000028308405 senedir falan söylediğimiz gibi, ‘Şişkolar yazmasın’ (şişko değil, kilolu olacak), ‘Kadınsılar yazmasın’ (kadınsı değil, feminen olacak) daha nice çirkin tabirleri kullanmayınız. Birbirimize saygılı olabilir miyiz? yani siz eğer kıl oranı fazla olan erkekleri tercih etmiyorsanız, bunu sür manşetten vermek zorunda mısınız? eğer sizin tercih etmediğiniz biri yazarsa, cevap vermezsiniz, olur biter. Herkes maskülen olmak zorunda değil, feminen olan arkadaşlarımız için daha sakin olabilir misiniz? trans kadınlara daha saygılı olabilir misiniz peki?

Hani ‘Yüz resmin var mı’ (ki o resim değil, fotoğraf) dedikten sonra, size gelen fotoğrafı beğenmediğiniz zaman, medeni biri gibi ‘Teşekkür ediyorum, ama uymadı’ demek yerine, anında engelleyen arkadaşlar var ya? işte bu yazdıklarımız olduğu zaman da, biz sizi böyle engellemek istiyoruz, engellenmeyi hak ediyorsunuz.

giphy-11

Eğer uslu birer çocuk olursak şirinleri falan görmeyelim! Chris Evans’ı görelim.

giphy-12

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin