Türkiye’de Uygulanan ‘HOMOFOBİ PR’ı

 Türkiye’de Uygulanan ‘HOMOFOBİ PR’ı
Digiqole ad

Onur Yürüyüşü iyi ki var! Vallahi olmasaydı bunca trol ne yapacaktı?! Alperenler nasıl gündeme gelecekti? Tanınacaktı?!

Homofobik troller LGBT’leri yine iyi kullandı valla!

Hangi birini anlatayım size, hangisini yazayım bilememekle beraber, en iyisi bence Twitter ile başlamak olacak.

Kuş çakma çıktı be baby.

Sanıyorum aşağı yukarı 2-3 gündür Twitter gündeminde LGBT başlıklı hasthag’lere çok kolay rastlarsınız, rastlarsınız rastlamasına ama, gelin görün ki, birazcık zaman ayırıp atılan Tweet’lere bakmak isterseniz, işte o zaman işin aslını anlamış olursunuz. Artık Twitter’da gündem olmak zor değil arkadaşlar, lütfen bunu anlayalım. Eğer ‘Gerçek gündem’ ile ‘Sahte gündem’i nasıl anlarız? Derseniz; atılan Tweet’lere baktığınızda sürekli aynı sahte hesaplardan atıldığını görür, böylelikle bu gündemin oldukça ‘Suni’ olduğunu anlamış olursunuz.

Sosyal medya işi ile uğraşan, hatta 17-18 yaşında bu işi çok iyi bilen gençlere bir 500-600 TL verirseniz çok kolay Twitter gündemine girersiniz.

Bunu neden anlatıyorum?

Yani sakın bu başlıklara canınız sıkılmasın, o güzel, renkli keyfiniz kaçmasın diye söylüyorum.

Ya Alperen’lere ne demeli?

Kürşat Mican çoğumuzu tutar abla. Yalan yok.

Tüm yıl ne yaptığı, neden varolduğu belli olmayan Alperenler, yine Onur Yürüyüşü ile ilgili ortaya çıktı, haber olmadıkları mecra kalmadı vallahi! Yakında Kürşat Mican’ı bir mafya veya ağa dizisinde görürsek inanın şaşırmam. Bu konuyla ilgili daha fazla konuşmamıza bence gerek yok.

Hayaller Londra metrosu, hayatlar İstanbul Levent metrosu

Canım İBB…Kıyamam sana..

Levent-Hisarüstü hattı 2015 yılında açılmıştı. İstasyonun ışıklandırması o günden bu yana gökkuşağı renklerindeydi. Fakat gelin görün ki, İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası bu yıl 19-25 Haziran kutlanıyor, ve İBB bu gündemi asla ‘Es’ geçmeyerek metroyu resmen kararttı!

Öteki tarafta ise, an be an, gün be gün, LGBT ‘lerin marz kaldığı taciz ve nefret suçları nedeniyle kapana kısılan İngiltere / Londra var. Fakat onlar ne yaptı? 

”Üzgünüz bunu asla kabul etmeyeceğiz, LGBT’lerimize sahip çıkacağız” anonsları eşliğinde, metro istasyonlarını Pride haftasında renklere buladı!

Ah ne yapacan Ahmet’çim, Sevgi’cim, Ali’cim. Ünlü düşünür Sezen ne demiş;

Türkiye’nin şartları.

Döneklikte bir dünya markası oldun BEŞİKTAŞ Tebrikler!

Canım sen bu kadar dengesizliği ne yaptın? Sen kaç milyar milyor.

(Banu Alkan ağzıyla) OH MAY GOĞD! Yani birini tam sevelim diyoruz, cenabet çıkıyor! Ay bebeğim ya. Sen hayırdır?! 

Annem hep şöyle der;

Bir iş yaptın tut bacağını ayır!

Freddie Mercury’nin askerleriyiz diyorsun, LGBT bayrağını asıyorsun, Twitter’da resmen ‘Gerçek’ gündeme giriyor, inanılmaz reklam yapıyorsun, sonra PAT! 2 kişi seni mention’ladı diye Tweet’i yana yakıla siliyorsun! Oldu mu şimdi be BEŞİKTAŞ Belediyesi?

Oysa BEŞİKTAŞ’ın renkleri çok keskin ve net değil mi? Siyah veya Beyaz dimi? GRİ olma BEŞİKTAŞ, net ol net!

Siz bu Tweeti atarken illa ki tepkilerinde geleceğini de biliyordunuz dimi? Yani herkesin sizi takdir edeceğini düşünmediniz??! Yok eğer böyle düşündüyseniz, hemen bu yazıyı silip, yaşadığınız kafayı aramaya başlayacağım da, ondan soruyorum.

Olmadı OTUR SIFIR!

Türkiye’de ‘Homofobi algı’sı operasyonu

Şimdi hepsini şöyle bir toplarsak, ben Türkiye’nin bu kadar homofobik olduğuna inanmıyorum, evet evet vallahi inanmıyorum. Ben Türkiye’nin önceki yıllara göre çok daha iyi olduğunu bile düşünüyorum. Atılan fake Tweet’lerin yarısından çoğunda bile, ‘Bu nasıl bir başlık’ ‘Asıl sapık sapkın sizsiniz’ gibi ‘gerçek’ hesapların attıkları Tweet’leri gördüm. Bu bir kıstas olabilir mi peki? Evet belki olmayabilir, ama ben;

Çok daha fazla ittifak’ımızın olduğunu düşünüyorum.

Bu pankartı hazırlayan arkadaşa da selam olsun.

Gençlerin çok daha bilinçlendiğine inanıyorum, hem inanmıyor olsam bile neden bu algıya destek vermeliyim ki?! Bu anlamsız, sahte gündemler ile insanlara HOMOFOBİ’yi aşılamaya çalışıyorlar, buna aldanmamak lazım, provokasyona gelmemek lazım, LGBT’lerin asla cevap vermemesi lazım, lazım da lazım yani..

Ne kadar çok cevap ve kaale almak, o kadar çok HOMOFOBİ’nin reklamı!

Anlıyorsunuz beni dimi? Beni beni! Emir’inizi.

Öneriler

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

68 Paylaşımlar
Paylaş68
Tweetle
Paylaş
Pin