Editörün Seçtikleri

Üniversiteden Sonra Kendi LGBT Çevrenizi İnşa Etmenin 5 Yolu

GMag
Yazar: GMag

Üniversite diğer LGBT’lerle tanışmak için harika bir yer. Birçoğu için, rahat hissettikleri ilk yer üniversitedir. Üniversitede LGBT topluluklarına katılıp, LGBT çalışmaları ile ilgili dersler alabilirsin.

LGBT arkadaş ve tanıdıklarınla kurduğun büyük topluluğu, mezun olduktan sonra bulmak biraz daha zorlaşıyor. Bu tüm eski sınıf arkadaşları için geçerli olan yaygın bir durum.  Kişisel hayatın gizli tutulması gereken zamanlar olabilir. Ama bu, diğer LGBT’lerle işbirliği kurulamayacağı anlamına gelmez.  İşte okul bittikten sonra da LGBT çevreni inşa etmek beş yolu..

1) Üniversite arkadaşlarınızla uzaklaşmadan iletişiminizi sürdürün.

Sosyal medya üzerinden teması sürdürmek güzel bir yoldur. Ancak biriyle sosyal hayatta görüşmek, karşılaşmak ve hayatımızda neler olup bittiğini hakkında konuşmak iletişimi sürdürmek için çok daha iyi bir yoldur. İnternet, uzaklarda yaşayan eski sınıf arkadaşlarınızla irtibat halinde kalmak veya yakınınızdaki insanlarla tanışmak için yardımcı olabilir.  

2) LGBT topluluğunu barındıran, kar amacı gütmeyen yerlerde gönüllü olun

Diğer LGBT’lerle çevrili bir işinizin olması harika, ama bu mümkün olmazsa, sadece LGBT ile alakalı,  kar amacı gütmeyen yerlerde gönüllü olarak haftada bir öğleden sonranızı ayırabilirsiniz. LGBT kar amacı gütmeyen yerlerde gönüllü çalışan insanların çoğunun amacı ortak, ve büyük yerel LGBT toplulukları, insanlarla tanışmak için iyi bir yoldur.

3) LGBT etkinliklere dahil ol

Bir LGBT müzik festivali için bir çok broşüre bakın, gidin. Eğer birisi tarafından bir gösteriye davet alırsanız hemen dahil olun.

4) LGBT’lerin yaşadığı bölgelere taşının

Bazen şehirdeki resmi Gaylerin yaşadığı çevrelerde yaşamak pahalı olabilir. Ama bu sürekli takılmak, vitrinlere bakmanız ve hafta sonları kahve içmek zorunda olduğunuz anlamına gelmez.
Bazı şehirlerde aslında LGBT’lerin yaşadığı gayri resmi alanlar da var. İnsanlarla dışarıda takılmak her zaman uygun olmayabilir, ancak diğer LGBT’lerle çevrili yerlerde yaşamanız avantaj sağlayacaktır.

5) Ortak ilgi alanlarına odaklanın

Eğer insanlarla tanışmaktan yana değilseniz sadece ortak ilgi alanlarına odaklanarak LGBT’lere özgü ortak alanlar keşfedebilirsiniz. Eğer yemek yapmayı seviyorsanız, yemek kursuna gidebilirsiniz. Okumayı seviyorsanız, bir kitap kulübüne katılabilirsiniz.
Bazen diğer LGBT’lerle ortak olan tek şey, LGBT topluluğunun hem bir parçası, hem de ortak yanlarınızın olduğunu göstermektir.

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin