Ünlü İsviçreli Voleybolcu Eşcinsel Olduğunu Açıkladı

 Ünlü İsviçreli Voleybolcu Eşcinsel Olduğunu Açıkladı
Digiqole ad

İsviçreli profesyonel voleybolcu Dennis Del Valle, 24 Heures ile yaptığı röportajda eşcinsel olduğunu açıkladığında bunu sadece kendisi için yaptığını düşündü. Fakat birçok insan, ünlü voleybolcunun açıklamasından sonra cesaret ve ilham aldığını ve oyuncuya teşekkür ettiğini bildirdi.

Del Valle, pazar günü Facebook’ta paylaştığı bir gönderide şöyle yazdı,

“Kendim için iyi ve özel bir şey yaptığımı düşünürken benim durumumda olan başka insanlara ne kadar iyilik yaptığımı fark etmemişim.”

Del Valle, korona virüs salgını sebebiyle evinde karantinada otururken eşcinsel olduğunu daha fazla saklamaması gerektiğini düşünmüş olabilir. Oyuncu, 24 Heures ile röportajında,

“İsviçre’de ve diğer ülkelerde yaşayan birçok gizli eşcinsel sporcu olmalı, ben, kariyerimde belirli bir noktaya gelerek başarılı olmayı başardım. Bu yüzden umarım gizli eşcinseller ‘Ben neden olmayayım?’ diye düşünürler. Belki böylece birinin hayatının değişmesine, güvende hissetmesine, korkuya göğüs germesine ve biraz daha özgüven sahibi olmasına yardımcı olabilirim.”

Del Valle, pişmanlığını şu sözlerle özetledi,

“Soyunma odasındayken eşcinsel olduğumu açıklayabilecek kadar yeterince rahat olmalıydım. Birisi gelip bana heteroseksüel olup olmadığımı sordu. Bu konu hakkında konuşmaya tamamen hazırdım. Dahası, bunu soran kişiyi bana yakın olarak görüyordum. Bütün takıma açıklama şansını elde etmişken bu şansı kullanmalıydım.”

Süreç, Del Valle için uzun ve yalnız geçti. Cinsel yönelimini keşfettikten sonra intihara meyilli veya depresif hissetmediği için kendisini şanslı hisseden oyuncu, birçok kez kendisinden utandığı veya aynaya bakamadığı anlar yaşadığını itiraf etti.

Del Valle, açıklamasının takımıyla olan kimyasını bozabileceğinden endişelendiğini de söyledi.

“Takımla olan kimyamı bozmak istemedim. Takım arkadaşlarımla soyunma odasında tuhaf bir gerilim olsun, eşcinsellikle ilgili sorunları veya ben duştayken duşa gelmekten çekinmelerini istemedim,” dedi.

“Spor salonuna çalışmak için gidiyorum. Bu benim önceliğim. Erkekleri kesip flört etmek için değil.”

Oyuncunun aldığı tepkiler oldukça olumluydu. Del Valle, arkadaşlarının ve ailesinin kendisine kucak açtığını söyledi.

“İnsanların beni kabul etmesine çok sevindim. Sonuç olarak mutlu ve kendim olmamı istediler.”

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

39 Paylaşımlar
Paylaş39
Tweetle
Paylaş
Pin