fbpx   .  

Wentworth Miller: Prison Break’le İşim Bitti, Artık Heteroseksüel Erkekleri Canlandırmayacağım

‘The Legends of Tomorrow’un eşcinsel yıldızı, bundan sonra ekrandaki kuir temsillerine odaklanmak istediğini söyledi.

Görünüşe göre Prison Break yoluna yıldızlarından biri olmadan devam edecek.

 

 

Pazar günü Instagram’da yayınladığı uzun bir açıklamada Wentworth Miller, Fox’un drama dizisiyle artık ilişkisi bulunmadığını ve eğer gerçekleşirse altıncı sezonda yer almayacağını söyledi.

2013’te eşcinsel olduğunu açıklayan Miller,

‘Artık heteroseksüel karakterleri oynamak, canlandırmak istemiyorum. Bu hikayeler defalarca anlatıldı,’ dedi.

48 yaşındaki oyuncu hayranlarından özür diledi ve poposunun bir fotoğrafını paylaştı.

‘Eğer gerçekte eşcinsel olan bir erkeğin canlandırdığı kurgudan heteroseksüel bir erkeğe aşık olduğunuz için azmışsanız… Bu sizi ilgilendirir. ‘ Dedi.

Prison Break işlemediği bir cinayet yüzünden ölüme mahkum edilen Lincoln ‘Linc’ Burrows’un (Dominic Purcell) hikayesini konu alıyor. Tek umudu olan kardeşi Michael (Miller) bir kaçış planlamak için kendisini de aynı cezaevine göndermenin bir yolunu bulur.

Dizi 2005 yılında başladı ve aldığı iyi yorumlarla dört sezon boyunca sürdü. Prison Break: The Final Break isimli televizyon filmiyle 2009’da sona erdi. Ancak 2017’de dokuz bölümlük beşinci bir sezonla tekrar ekranlara döndü.

O zamandan beri dizinin oyuncuları ve yaratıcı ekibi Prison Break’ın altıncı bir sezonunun üretilip üretilmeyeceğiyle ilgili net bir şey söylemedi.

Birden fazla kaynağa göre FOX Entertainment’ın CEO’su Charlie Collier geçen sene,

‘Şu an için Prison Break ya da diğer serileri canlandırmak gibi bir plan yok. Ama yaratıcılar zamanı gelmiş olan bir hikayeyle gelirlerse dinlemeye hazırız çünkü Prison Break bizde olduğu için şanslı ve gururlu hissettiğim birkaç yapımdan biri,’ demişti.

Eylülde Purcell sosyal medyadan altıncı bir sezonun olacağının ama çekim sürecinin COVID-19 yüzünden değişiklikler gösterebileceğinin işaretlerini verdi.

Hem Purcell hem de rol arkadaşı Sarah Wayne Callies Instagram üzerinden Miller’ın kararına destek olduklarını açıkladı. Ayrı bir gönderide Callies dizinin kastının ‘kuir dostu bir ortam’ yarattığını söyledi.

Son Prison Break sezonundan beri geçen üç sezonda Miller zamanını ‘Legends of Tomorrow’ ve ‘Madam Secretary’ gibi televizyon projeleriyle geçirdi. Kendisi aynı zamanda LGBTİ+ hakları ve akıl sağlığı  inisiyatiflerinin açık sözlü bir savunucusu haline geldi.

Miller 2017’de HuffPost’a verdiği bir röportajda Prison Break sonrası sanatsal görevi hakkında ipuçları vermişti.

‘Tabi ki ekranda kuir karakterler olmasını istiyorum. Ne kadar çok o kadar iyi. Ama doğru bir biçimde yapılması gerekiyor. Saygıyla,’ demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.