Yapılan Yeni Bir Araştırma LGBTİ+ ile Heteroseksüel Öğrenciler Arasındaki Uçurumu Gözler Önüne Serdi

 Yapılan Yeni Bir Araştırma LGBTİ+ ile Heteroseksüel Öğrenciler Arasındaki Uçurumu Gözler Önüne Serdi
Digiqole ad

Yeni bir araştırmaya göre, LGBTİ+ öğrenciler okulda zorbalar, yalnızlık ve aile reddi ile mücadele ederken, heteroseksüel akranları daha çok flört ve parayla ilgileniyor.

Araştırma, Engelsiz Araştırma ve LGBTİ+ gençlik yardım kuruluşu Just Like Us tarafından okullarda daha kapsayıcı eğitim için farkındalık yaratmayı amaçlayan #YoungerMe kampanyası için gerçekleştirildi.

Birleşik Krallık’ta 6.143 yetişkine yapılan anket, LGBTİ+ ve heteroseksüellerin deneyimleri arasındaki büyük farklılıkları vurguladı.

Genç benliklerine ne tavsiye verecekleri sorulduğunda, heteronormatif katılımcılar para yönetimi (% 37), kariyerlerine başlama (% 35), doğru üniversiteye başvurma (% 26), bir partnerle görüşme (% 23) ve derslerini geçmeyi (% 20) söyleyeceklerini ifade etti.

LGBTİ+ katılımcılarsa çok farklı yanıtlar verdiler ve genç benliklerine yargılanma (% 38), seçilme (% 33), yalnızlıkla mücadele (% 28), ailelerinden reddedilme (% 26) ve zorbalarla baş etme (24) konusunda tavsiyelerde bulunacaklarını söyledi. %).

Just Like Us’un İcra Kurulu Başkanı Dominic Arnall, araştırmanın genç LGBTİ+ların “genellikle okul gününü atlatmakla mücadele ettiklerini” kanıtladığını söyledi.

“Heteroseksüel ve cisgender yaşıtları kariyer ve kazanç konusunda tavsiyelerde bulunmayı dilerken, anket sonuçları LGBTİ+lar için çok farklı bir tablo çiziyor” dedi.

“Çalışma, İngiliz LGBTİ+ yetişkinlerinin okulda açıkça çok zor zamanlar geçirdiğini ortaya çıkardı ve Just Like Us’ta dört LGBTİ+ gençten üçünün bugün hala zorbalıkla karşı karşıya olduğunu biliyoruz.”

Arnall, son yıllarda LGBTİ+ topluluğu için evlilik eşitliği gibi olumlu değişiklikleri kabul etse de “bu yasanın bugün LGBTİ+ olarak büyüyen gençlerin gerçeklerinin çok azını değiştirdiğini” söylüyor.

“Just Like Us’ta her gencin LGBTİ+ olmanın kutlanacak bir şey olduğunu bilmesini istiyoruz ve kapsayıcı eğitimin uzun vadeli bir değişim yaratmanın yolu olduğuna inanıyoruz” diye devam etti.

“Koronavirüs salgınına, gerekli yerlerde okul sohbetlerimizi ve öğrencilerimizin liderliğindeki Gurur Gruplarını sanal hale getirmek de dahil olmak üzere tüm programlarımızı çevrimiçi hale getirerek yanıt verdik.”

Arnall, okuyucuları bu ay sosyal medyadaki #YoungerMe kampanyasında “kapsayıcı eğitim ihtiyacını” daha da vurgulamak için Just Like Us’a yardım etmeye çağırdı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Paylaşımlar
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin