Yaşça Daha Küçük Biriyle Flört Etmek Üzerine ‘9’ Efsane

 Yaşça Daha Küçük Biriyle Flört Etmek Üzerine ‘9’ Efsane
Digiqole ad

Yaş bir rakamdan daha fazlası değil.

Birine aşık olmak, yanında birçok soruyu da beraberinde getiren bir süreçtir. Cevaplar ne olursa olsun, çoğumuz aşkın bütün farklılıkların üstünden geleceğine inanmak isteriz. Bu endişelerden birisi de yaş farklılıkları olabilir.

Bütün ilişkilerin kendi olağan zorlukları olduğu gibi, yaş farkı da bazı zorlukları beraberinde getirir. İlişkinizin yürüyüp yürümeyeceğini belirleyecek sihirli bir yıl farkı hiçbir zaman olmayacak. Bu yüzden, eğer kendinizden daha genç biriyle birlikteyseniz ya da birini bu yüzden haksız yere yargılıyorsanız kapıda bırakmanız gereken önyargılardan bazıları işte burada.

Yaşlı İnsanlar Ürperticidir

creep-family-guy-herbert-old-man-Favim.com-369151-1447429182

Herhangi birimiz romantik bir şekilde elinden geleni yaptığı her anda, aslında ürpertici görünme riski ile karşı karşıyadır çünkü savunmasız durumdadır. İlişkideki iki insan da birbirlerinin sınırlarına saygı gösterdiği sürece bunda yargılanacak hiçbir şey yok.

Genç İnsanlar Olgun Değildir

giphy-1447428936

Bir insanın olgunluk seviyesini belirlemek basit bir matematik probleminden çok daha karmaşıktır. Kişiliğiniz, hayat tecrübeniz ve yaşınız da dahil diğer birçok faktör devreye girer. Daha genç bir erkekle ya da kadınla çıkmak onların sizin yaşıtlarınız ya da sizden daha yaşlı kişiler kadar olgun olamayacakları anlamına gelmez. Ve şununla yüzleşelim, bu tarz varsayımlar yapmak bir ilişkiye olgunca yaklaşmak için iyi bir yol değil.

Ortak Hiçbir Şeyiniz Yok

tumblr_n5jyjlSSfc1tqh0ymo5_250-1447429657

Eğer yaşınız dışında ortak hiçbir noktanızın bulunmadığı bir kişiyle tanıştıysanız, bunun hızla eskiyeceğini bilirsiniz. Fakat bu durum aynı zamanda yaşın belirli bir karakteri gerektirmek zorunda olmadığının güzel bir anımsatıcısı da olabilir. Dünyada, kaç yıldır hayatta olduğunuzdan çok daha fazlası olduğu temel alındığında bağlanılabilecek birçok insan var.

Birbirinizin Göndermelerini Anlayamıyorsunuz

JSr2QpY-1447429704

Eğer birkaç yıllık yaş farkı yüzünden önemsediğiniz birinin göndermelerine ayak uyduramıyorsanız yeterince denemiyorsunuz demektir. Elinizin altında internet var, onu kullanın.

Birbirinizle Olan İlişkinizin Ailelerinizle Olan İlişkinizle İlgisi Var

giphy-1447429827

İnsanlar aralarında yaş farkı olan bir çiftle karşılaştıklarında hemen anne baba sorunlarını haykırmaya başlarlar. Genel olarak bu tarz yargılamalar, ilişkideki çifti pek tanımayan yabancılardan gelir. Bu tarz kişilerin hem ne dediklerinin bir önemi yoktur, hem de konuşmaları, söz konusu çiftten ziyade kendilerini yansıtır. Eğer yeterince zorlarsanız, romantik olsun ya da olmasın herhangi bir tartışma yaratan kararınızı ailelerinize bağlayabilirsiniz, ama bunu takıntı haline getirmeye gerek yok.

Her Şey Parayla İlgili

tumblr_n4i4wvOky21toat5eo1_250-1447693326

Bir ilişkideki iki insan neredeyse hiçbir zaman eşit miktarda para kazanamaz. Bir kişi daha az kazanmak zorunda, ama bu kişi zaman içinde değişebilir ve bu asla herhangi birinin kişiliğinin yansıması değildir. Genç yaştaki pek çok insan büyük paralar kazanıyor ve yaşı kaç olursa olsun kimse bundan dolayı kullanılmak istemez. Eğer bir ilişkide bu yaşanıyorsa, doğum tarihinden çok daha önemli bir problemdir.

Genç İnsanlar Akranlarınızdan Tamamen Farklıdır

tumblr_mx7hmlUzNS1rykf47o1_500-1447431371

Daha genç insanlar birkaç yıl arkanızdan geliyor, farklı bir gezegenden değil. Tabii ki farklı perspektifler getiren farklı bireyler, fakat bu farklılıklar sadece yaşla belirlenemez. Ve bu bir ilişki için iyidir, çünkü muhtemelen bir kopyanızla çıkmak istemezdiniz.

Derin Bir İlişki Olamazdifficult-challenging-meg-ryan-1447431595

Birbirinden fiziksel olarak etkilenmek, bir ilişkinin normal ve sağlıklı bir bölümüdür, ama nadiren bir ilişki yaşamanın tek sebebidir. Arada yaş farkı olduğu zaman etkilenmenin sadece fiziksel olduğunu haksızca varsaymak daha kolaydır. Oysa ki birinden etkilenmek, sizin çok nadir olarak bağlanmanın, diğer bütün yönlerini göz ardı etmenize sebep olur. Yani ilişkilerin çoğu belli bir derinlikle gelir.

İnsanların Ne Dediğini Önemsiyorsunuz

tumblr_m9aem43NNe1qmemweo2_250-1447431776

İlişkideki büyük kişi de olsanız, küçük kişi de olsanız, ya da uzaktan yargılayan bir yabancı da olsanız, gönül ferman dinlemiyor. Birbirleriyle birlikte olmak isteyen kişiler çoğunlukla birkaç yaşlık farkı, ya da başkalarının ne söyleyeceğini önemsemezler. Hepimiz aşkı bulmak istiyoruz ve bulduğumuz zaman da insanların kabullenip, kimse zarar görmediği sürece desteklemelerini bekliyoruz. Dolayısıyla, çiftlerin (ve birbirimizle) ilişkileri ile ilgili kararlarında haklı olduklarını kabul edelim ve matematiği bunun dışında bırakalım.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

97 Paylaşımlar
Paylaş97
Tweetle
Paylaş
Pin