Yeni Araştırma: İlişkisi Kötü Biten Eşcinsel Erkekler Daha Fazla ‘Chemsex’ Yapıyor

 Yeni Araştırma: İlişkisi Kötü Biten Eşcinsel Erkekler Daha Fazla ‘Chemsex’ Yapıyor
Digiqole ad

Yeni bir araştırmaya göre, ilişkisi biten eşcinsel erkekler, daha fazla uyuşturucu kullanarak seks, yani ‘chemsex’ yapıyor.

Chemsex’in anlamı, uyuşturucu kullanılarak yapılan seks anlamına geliyor.

Çağdaş Uyuşturucu Sorunları’nın son sayısında basılan bir Fransız araştırması, chemsex’li birçok genç erkeğin, diğer erkeklerle duygusal bağ kurma ve sevgi arayışı içinde olduklarını ileri sürüyor.

 
Araştırmacılar Paris’te ve Fransa’nın Lyon kentinde, uyuşturucu kullanan 25 eşcinsel erkeklerle derinlemesine bir görüşme yaptı.

 
Araştırmadaki erkeklerden 23- 30 yaşları arasında olanların yüzde 14’ü bu sonuca sımsıkı katılıyor, ve diğer 11’i de chemsex sahnesinin diğer yönleriyle ilgilendiğini söyledi.

 
Görüşülen erkeklerin birçoğu ya sevilmek, ya da başarısız olmak için, aktif olarak aranmadıklarını belirtti.

 
Baş araştırmacısı Romain Amaro, romantik kopuşları takip eden acı ve yalnızlık, kontrolsüz ilaç kullanımını tetikleyebilirken ‘tokatlama’ arasındaki ‘aşk füzyonu’ duyguları daha da risk alma yönünde teşvik edebilir “dedi. 

 
Ciddi bir ayrılığa maruz kalmış birçok kişi, ilişkiyi bitirdikten sonra özgür hissetmek için, bir araç olarak uyuşturucu kullandıklarını söyledi.

 
Amaro, “Tokatlamanın altında yatan öznel, duygusal ve ilişkisel rasyonelleri inceleyerek, genç eşcinsel erkeklerin sağlıklarını ve diğer erkeklerle duygusal bağlarını korumayı nasıl sağladığını araştırıyoruz” dedi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

27 Paylaşımlar
Paylaş27
Tweetle
Paylaş
Pin