Yeni Bir Araştırmaya Göre Mastürbasyon Etkili Bir Ağrı Kesici

 Yeni Bir Araştırmaya Göre Mastürbasyon Etkili Bir Ağrı Kesici
Digiqole ad

Regl olanlar, sevinin! Küresel bir klinik çalışma, regl kramplarınızı mastürbasyonla uzak tutmanın bilimsel olarak mümkün olduğunu doğruladı.

Her ay kendini kanlı bir karmaşa içinde bulan milyonlarca kişi için, Tabiat Ana’nın lanetinin doğal bir ağrı kesiciyle birlikte geldiğini bilmek rahatlatıcı olabilir.

Hayır, Gwyneth Paltrow’un en son Goop hilesinden bahsetmiyoruz, konumuz Womanizer ve Lunette tarafından başlatılan “Menstrubasyon Çalışması” nın sonuçları.

İki marka, toplumun en büyük iki tabusunu – menstruasyon ve mastürbasyon – yok etmek için birleşirken, tıbbi gelişmeler ve araştırmada kadınları dezavantajlı hale getiren cinsiyet sağlığı açığını kapatmaya yardımcı oldu.

Araştırmacılar, adet gören 500 kişiyi araştırdı ve onlardan bir ay boyunca geleneksel ağrı kesici almamalarını, bunun yerine çalışma tarafından sağlanan seks oyuncaklarını kullanmalarını istediler.

Bu 500 şanslı katılımcının toplam yüzde 70’i, düzenli mastürbasyonun adet ağrılarının yoğunluğu üzerinde bir etkisi olduğunu ve neredeyse anında bir etki yarattığını söyledi.

Ekim ayında her zamanki çözümlerine döndükten sonra bile bu hala farkediliyordu – ancak uygulamalı yöntemi kullanmaya devam etselerdi onlara kızamazdık.

Düzenli mastürbasyonun sırt ağrısı, ağrılı göğüsler, ishal, şişkinlik ve uyku ihtiyacı gibi diğer kötü dönem semptomlarını hafifletmeye yardımcı olduğu da ortaya çıktı.

Yüzde 90’ının bir arkadaşına adet sancılarıyla mücadele etmek için mastürbasyon tavsiye edeceğini söylemesine şaşmamak gerek ve yüzde 85’i gelecekte adet sancılarıyla mücadele etmek için mastürbasyon rutinlerini sürdürmeyi planladıklarını söyledi.

Her şey orgazmdan sonra salgılanan hormonlara bağlı: ağrının algılanmasını ve işlenmesini etkileyen endorfinler; stres hormonu kortizolü azaltan oksitosin; ve dopamin, size çok önemli bir coşku, mutluluk ve iç mutluluk dozu verir.

Aynı zamanda metabolizma ve kan dolaşımı uyarılıyor, kasları gevşetiyor ve daha genel bir rahatlık sağlıyor.

Bu kimyasal reaksiyonlar orgazm sırasında ve sonrasında en yüksek seviyede oluyor ve hepsi bir arada, ağrıya neden olan fiziksel süreçleri arka plana atıyor.

“Bu şimdiye kadarki en iyi fikir. Teşekkür ederim,” dedi mutlu bir orgazmcı. Bir başkası, “Yıllardır yumurtlamamla ilgili olarak bu kadar iyi hissetmemiştim” yorumunu yaptı.

Çalışma, sonuçları gözden geçiren ve onaylayan klinik psikolog, seks terapisti ve baş araştırmacı Dr Jones ile işbirliği içinde yürütüldü.

Yani karnınızda o tanıdık bıçağı bir dahaki sefere hissettiğinizde, ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin