fbpx   .  

Dünyanın Her Yerinden Ücretsiz Olarak İzlenebilecek 5 Uluslararası LGBTİ+ Kısa Filmi

Hindistan, İspanya, İsveç, İngiltere ve ABD’den kısa filmler BFI Flare ve British Council’ın ‘Five Films For Freedom’ serisinin bir parçası olarak gösterilecek.

 

BFI Flare: Londra LGBTİ+ Film Festivali bu yıl dijitalleşiyor, bu da Birleşik Krallık’taki kuir sinema hayranlarının ilk kez en iyi yeni uzun metrajlı filmleri ve kısa filmleri çevrimiçi olarak izleyebilecekleri anlamına geliyor. 

 

Ancak İngiltere’nin en büyük LGBTİ+ film festivali sadece bu kıyılardakilerle sınırlı değil: İnsanlar yine daha ‘Özgürlük İçin Beş Film’ serisini oluşturan 5 LGBTİ+kısa filmi dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar tamamen ücretsiz olarak izleyebilecekler.

BFI Flare ve British Council arasındaki yıllık işbirliği şu anda yedinci yılında ve başlangıcından bu yana, 200’den fazla ülkeden 15 milyon insanın dünyanın dört bir yanından güçlü kuir kimliğin hikayelerini anlatan hayati kısa filmleri izlediğini gördü.

İzleyicilere sevginin hala bir insan hakkı olduğunu hatırlatan, 17-28 Mart tarihleri ​​arasında YouTube’da ücretsiz olarak izlenebilecek beş film, Hindistan, İspanya, İsveç, ABD ve Birleşik Krallık’tan hikayelerle birlikte yayınlandı.

BFI Flare Kıdemli Programcısı Michael Blyth, “Şu anda yedinci yılında, Five Films For Freedom, BFI Flare’nin ayrılmaz bir parçası olmaya devam ediyor ve dünya çapındaki izleyicilere programımızdaki olağanüstü kısa filmlere erişim şansı veriyor”, diyor.

İsveç kısa filmi ‘Özgürlerin Ülkesi’, bu yılki BFI Flare x British Council ‘Özgürlük için Beş Film’ serisinin bir parçasını oluşturuyor.

“Projeyi 2015 yılında başlattığımızdan bu yana kaç milyon kişiye ulaştığımızı görmek mütevazı ve sevindirici oldu ve bu yıl milyonlara ulaşmak için British Council ile çalışmaya devam etmekten büyük heyecan duyuyoruz.”

‘Five Films for Freedom’ 17-28 Mart 2021 tarihleri ​​arasında British Council Arts YouTube kanalı üzerinden izlenebilecek. Bu yılki seri şöyle:

Bodies of Desire (Hindistan / Yönetmen Varsha Panikar ve Saad Nawab)

Varsha Panikar ve çok ödüllü Saad Nawab’ın yönettiği, Hintli şair Panikar’ın çalışmasını, cinsiyetsiz aşk ve arzunun şehvetli bir kutlamasında dört aşığı yakalayan görsel, şiirsel bir filmin temeli olarak kullanıyor.

Land of the Free (İsveç / Yönetmen Dawid Ullgren)

Ullgren’in gergin İsveç draması, her gece kumsalda yüzerek doğum gününü kutlayan kurgusal David ve arkadaşlarının hikayesini anlatıyor.

İki heteroseksüel çift yürüdükten ve güldükten sonra iyi ruh hali hızla değişiyor – kahkaha onlara mı yöneltildi, yoksa başka bir şey mi? Tam olarak ne olduğu gerçeğine kim sahip?

Pure (ABD / Yönetmen Natalie Jasmine Harris)

2020 Amerikan Yönetmenler Birliği Öğrenci Film Ödülü sahibi Natalie Jasmine Harris’in ilk kurgusal filmi, kuir kimliği ve ‘saflık’ fikirleriyle boğuşan siyahi bir kıza odaklanıyor.

Film, film yapımı ile sosyal adalet arasındaki kesişim konusunda tutkulu bir film yapımcısı olan Harris tarafından yazılmış.

Trans Happiness is Real (UK / Yönetmen: Quinton Baker)

Quinton Baker’ın ilk filmi olan dokunaklı belgesel – transseksüel aktivistlerin, grafiti ve sokak sanatının gücünü kullanarak trans karşıtı duygularla savaşmak için İngiltere’nin Oxford sokaklarına çıkmasını konu alıyor.

Victoria (İspanya / Dir. Daniel Toledo)

Bu, bir trans kadın ile eski sevgilisi arasındaki acı tatlı bir birleşmeyi takip ediyor. Ödüllü film yapımcısı Daniel Toledo’nun yönettiği Victoria’da, ayrıca beğenilen trans aktris, yazar ve yönetmen Abril Zamora (The Life Ahead, The Mess You Leave Behind) yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.