İlk LGBTİ+ Huzur Evi Londra’da Açılıyor

 İlk LGBTİ+ Huzur Evi Londra’da Açılıyor
Digiqole ad

Türünün ilk örneği olan LGBTİ+ huzur evi bu yılın sonlarında Londra’da açılacak. Tonic Housing, Londra’nın merkezindeki Vauxhall bölümündeki Bankhouse emeklilik gelişiminde ortak mülkiyet temelinde nitelikli yaşlılar için mevcut 19 adet tek ve iki yatak odalı daire satın aldığını duyurdu. Dairelerin satın alınması, Belediye Başkanı Sadiq Khan ve Londra şehrinden 5,7 milyon sterlinlik bir kredi ile mümkün oldu.

Tonic Housing’in CEO’su Anna Kear,

“Bugün tarih yazıyoruz, yaşlı LGBTİ+ların kendileri olabilecekleri ve sonraki yaşamlarının tadını çıkarabilecekleri bir toplulukta iyi yaşamaları için güvenli bir yer sağlama hayalini gerçekleştiriyoruz,” dedi.

Belediye Başkanı Khan yaptığı açıklamada şunları söyledi, 

“İleri yaştaki Londralılar, daha sonraki yıllarını rahat ve destekleyici bir toplulukla çevrili, rahatlık ve güven içinde yaşamayı hak ediyorlar. Önümüzdeki yıllarda LGBTİ+’ları onaylayan daha fazla merkez kurmayı dört gözle bekliyorum.”

Yeni LGBTİ+ huzur evi, kuir yaşlıların benzersiz yaşamlarını, geçmişlerini ve ihtiyaçlarını merkeze alacak. Bankhouse’daki Tonic Housing’in merkezinde, LGBTİ+ sakinlerinin ihtiyaçlarına özel olarak adanmış ve etkinliklerin ve faaliyetlerin planlanmasından sorumlu olan tam zamanlı, yerinde bir topluluk ve müşteri etkileşimi yöneticisi görev yapacak.

Tesis, Thames Nehri kıyısında yer alıyor. Tüm huzur evi, One Housing tarafından 59 adet kiralık ve 25 adet ortak mülkiyetten oluşuyor. Merkezin bünyesinde bir restoran ve bar, çamaşırhane ve spa tesisleri, yüzen bir bahçe, çatı terası ve 24 saat güvenlik bulunuyor. Tonic Housing, One Housing’ten şu anda boş olan 19 paylaşılan sahiplik birimini satın aldı ve bunları LGBTİ+ topluluğunun kullanımına sunuyor.

Ancak merkez hemen kullanıma açılmayacak: Tonic şu anda uygun fiyatlı daireler kiralama yetkisine sahip değil, ancak bunu yapmak için onay alma sürecinde. Tonik ayrıca, günlük ve tıbbi ihtiyaçlarda yardıma ihtiyaç duyan yaşlılar için isteğe bağlı bakım paketleri sağlayabilir.

One Housing’in CEO’su Richard Hill yaptığı açıklamada, “Evlere ve topluluklara yatırım yapma ve yaşlı insanlara yardımlı yaşam sağlama konusunda uzun bir geçmişe sahibiz” dedi.

“Yeni LGBTİ+ müşterilerini, ihtiyaç duyduklarında yerinde bakım ve destekle bağımsız yaşamanın tüm avantajlarından yararlanabilecekleri Bankhouse’da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin