Yeni Bir Çalışmaya Göre: Çekici İnsanlar Gay Seksten Rahatsız Olmuyor

 Yeni Bir Çalışmaya Göre: Çekici İnsanlar Gay Seksten Rahatsız Olmuyor
Digiqole ad

Yeni bir çalışmaya göre, çekici insanlar eşcinsel birliktelikten rahatsız olmuyor.

Toplumun geri kalanı tarafından çekici olarak algılanan insanların ortak davranış kalıplarını incelemek adına yapılan çalışmada ortaya konan sonuçlar, bireylerin daha açık görüşlü olduğuna işaret ediyor.

Araştırmacı Robert Urbatsch’ın ise aşağıdaki gibi ifade ediyor:

“Genel eğilim olarak, insanlar başkalarına kıyasla daha az elde ettikleri şeyler hakkında eşitsizlik olduğunu ve kısıtlama getirilmesi gerektiğini düşünüyor.”

Iowa State University bünyesinde yapılan araştırmanın sonuçları Social Science Quarterly adlı bilim dergisinde “Ahlaki Değerlerin Dış Görünüş ile İlişkisi” başlığı ile yayınlandı. Araştırmada 2016 ve 1972’de yapılan başka araştırmalar da analiz ediliyor.

Sonuç olarak çekici bireyler evlilik öncesi birlikteliği, eşcinsel seksi, evlilik eşitliğini ve kürtajı problem olarak kabul etmiyor.

“Bu sonuçlar, fırsattaki fazlalığın davranışı etkilediği hipotezimizi doğruluyor. İlgili aktivite hakkındaki önyargılarda gözlemlediğimiz düşüş bunla örtüşüyor.”

Son zamanlarda yapılan bir başka araştırma da çekici erkeklerin ‘bencil olduklarını’ saptamıştı. Araştırmada görev alan Dr. Michael Price durumu şöyle dile getirmişti:

“Yakışıklı erkeklerin bencil olduğuna, zenginlerin nezaket ve eşitliği önemsemediğine dair bir önyargı her zaman vardır. Bu çalışmada ilk önyargının çok da isabetsiz olmadığını tespit ettik.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin