fbpx   .  

Yeni Çıkardığı Pride Koleksiyonuyla Disney, Gelirin Tamamını Dünyanın Dört Bir Yanındaki LGBTİ+ Kuruluşlarına Bağışlayacak

Disney, yeni bir LGBTİ+ Pride temalı ürün serisiyle Büyülü Krallığı biraz daha gay ve renkli yaptı. İğnelerden ve tişörtlerden gökkuşağı renklerinde ikonik Mickey Mouse kulaklarına kadar Disney, misafirler ve oyuncular için yeni kapsayıcılık anahtarıyla her şeyi bir arada sunuyor. İlk kez Daha Fazla Renk, Daha Fazla Gurur bayrağı ve ayrıca Transseksüel Gurur Bayrağı, Biseksüel Gurur Bayrağı ve Lezbiyen Gurur Bayrağı içeren gökkuşağı rengindeki yeni resmi Disney ürünleri serisi, Onur Ayı için tam zamanında geliyor ve kârın tamamını, diğerlerinin yanı sıra ABD’deki GSLEN, Birleşik Krallık’taki Diversity Role Models, Avustralya’daki Minus 18 ve İspanya’daki trans kuruluş ARELAS gibi LGBTİ+ kuruluşlarını desteklemeye gidecek.

Disney’deki parklar, deneyimler ve ürünlerden sorumlu iletişim müdürü Anthony Armenia yaptığı açıklamada, “Kıyafetten aksesuara, iğnelerden pelüşe ve çok daha fazlasına, bu koleksiyonda gökkuşağındaki renklerden daha fazla ürün var!’ dedi.

 

“Daha da iyisi, 2021 Gurur Ayı’nı ve şirketin Gurur koleksiyonunu kutlamak amacıyla Walt Disney Company, dünyanın dört bir yanındaki LGBTİ+ topluluklarını destekleyen kuruluşlara devam eden taahhüdümüzün bir parçası olarak bağış yapıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.