fbpx   .  

İzleyin: Netflix’in Yeni Kuir Dizisi Halston’un Fragmanıyla Görkemli 80’lere Geri Dönün

Halston’un inşa ettiği dünyaya hoş geldiniz. 

Ryan Murphy son dizisinde bizi moda tasarımcısı Halston’un dünyasına geri götürüyor. Yüksek moda tasarımcılarının lisanslama ve markalaşma yöntemlerini yenileyen bir yaratıcı olan Halston, 1980’lerde büyük bir iş kurarak adını duyurdu. Ancak Murphy’nin mini dizisinin resmi fragmanında gösterildiği gibi, finans yöneticileri sebebiyle kendisini markası ve hatta adı için savaşırken buldu.

 

Herhangi bir Murphy orijinali gibi, proje güzel olmayı vaat ediyor. Diziye adını veren Halston’u Ewan McGregor canlandırıyor. McGregor geçtiğimiz günlerde oyuncu kadrosundan bahsetti ve neden eşcinsel olmasa da rolü üstlenmenin uygun olduğunu hissettiğini anlattı. 

“Halston’ın cinselliğiyle daha ilgili bir hikaye olsaydı, o zaman belki de eşcinsel aktörlerin bu rolü oynaması doğru olabilirdi. Ama bu durumda- ve bundan kaçmış gibi görünmek istemiyorum, çünkü bu hakkında çok düşündüğüm bir şey- sanırım sonunda bunun onun kim olduğunun sadece bir parçası olduğunu hissettim.” 

Murphy, McGregor’un rol için seçilecek mükemmel kişi olduğunu söyledi. Hem beş bölümün yönetmeni Dan Minahan hem de dizinin baş yapımcısı Christine Vachon ise kuir.

Dizi, Halston’un 1980’lerin hedonistik zirvelerin tadını çıkarırken adını ulusal bir fenomen haline getirdiğini görecek. Ancak son bölümde AIDS ile ilgili komplikasyonlara yenik düşmeden önce markasını ve hatta adını korumak için savaşması gerekecek. 

Dizi 14 Mayıs’ta başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.