Yeni Güzellik Devriminin Öncüsü: Tek Kaşlı Sophia Hadjipanteli

 Yeni Güzellik Devriminin Öncüsü: Tek Kaşlı Sophia Hadjipanteli
Digiqole ad

Sophia Hadjipanteli, takipçilerini cımbızlardan uzak durmaya davet ediyor ve “Tek Kaş Hareketi” anlamına gelen Unibrow Movement akımının öncülüğünü yapıyor.

22 yaşındaki Sophia, garipsenmesine ve dışlanmasına rağmen genç yaşından beri toplumun geri kalanından farklı hareket ettiğini belirtiyor. Lise yıllarında gördüğü tepkilere aldırmadan lateks pantolonlar, neon renkler ve stilettolar ile gezmekten çekinmeyen Sophia, kendine has bir tarza sahip. 

Bugün ise bir model olan Sophia, aynı zamanda güneş gözlükleri tasarlıyor ve aktivistlik yapıyor. Sosyal medyadaki takipçilerini ve gücünü kullanarak alışılagelmiş güzellik anlayışını yıkmayı kafaya koymuş, ve bu doğrultuda çalışıyor. 

“Önemli olan benim seçimimim. Çocukluğumdan aklımda kalan tek şey, farklı olmayı seviyorum.”

Sophia, Tek Kaş Hareketi ile farklılıkların, kutuplaştırıcılıktan ziyade renklilik olduğunu göstermek istiyor. Gelin böylesine kendine has birine sorulan ilginç sorulara ve cevaplarına bakalım:

  • İnsanlığın soyunu devam ettirmek sana bağlı. Gideceğin ilk buluşmada saçını nasıl yapardın?

“Toplardım çünkü saç için kasılmak hiç bana göre değil. Ayrıca dışarı çıktığım kişiye nelerden hoşlandığımı pat diye göstermek istemem. En azından ikinci buluşmaya kadar.”

  • Sene 2100 ve dünyanın en büyük güzellik teknolojisi şirketi senin. Araştırmak üzere vakit ve kaynak ayıracağın 5 ürün?

Ruh halime göre değişen bir dudak parlatıcısı. İşe yarayan saç serumları. Daha çok Aloe Vera özlü cilt bakım ürünleri. Kendi renklerini yaratabileceğin bir far paleti. Fotoğrafını çekebilecek bir ayna. 

  • Bir kaza nedeniyle koku duyunu kaybettin. Doktorlar seni iyileştirecek fakat sadece bir kokuyu duyabileceksin. Bu hangisi olurdu ve neden?

YSL’den Opium. Büyürken kardeşimle birlikte bu parfümün çok güçlü olması sebebiyle annemize sürekli söylenirdik. Sanırım en sevdiğim koku olmasa da, benim için özel bir yeri var. Bana annemi ve çocukluğumu hatırlatıyor. İnsanı geçmişte böyle güzel yerlere götüren kokuların varlığı güzel bir şey. 

  • Sana göre ideal mezar taşı?

Bence mezar taşlarımızın nasıl olacağını düşünmek pek sağlıklı değil. Fakat illa bir cevap vermem gerekiyorsa, siyah bir mermer seçerdim ve düşmanlarımın karşısına adımı yazdırırdım. 

Öneriler

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin