Yeni Kuir Terminator ile Tanışın: Grace

 Yeni Kuir Terminator ile Tanışın: Grace
Digiqole ad

Terminator serisinin en son filmi tamamıyla kadınlar üzerine kurulu!

Cuma günü vizyona giren Terminator: Dark Fate, Mackenzie Davis ve Natalia Reyes gibi genç isimleri kadrosunda barındırıyor. Filmde Mackenzie Davis (Grace), Natalia Reyes ise (Dani) rolünde olacak. İkili, Linda Hamilton’ın ikonik Sarah Connor karakterine, insanlığı makinelerden ve kendilerinden kurtarmak için katılıyor.

Terminator: Dark Fate’in ‘iyi’ koruyucusu Grace (Mackenzie Davis) ise oldukça kuir, spoiler vermemekle birlikte filmin içerisinde oldukça ‘net’ mesajlar olduğunu söyleyelim.

Gelişmiş bir insan olan Grace, Dani’yi kurtarmak için gelecekten geliyor. Neredeyse durdurulamaz bir terminatör olan Rev 9 (Gabriel Luna) ile karşı karşıya olan Sarah Connor ise zaman içinde sahneye çıkıyor. Her ne kadar Arnold Schwarzenegger tekrar T-800 rolünde olsa da film, kadınların dünyayı yönettiği bir feminizm eseri. Film ayrıca Donald Trump’ın Amerika’sında, ABD / Meksika sınırında ICE gözaltı merkezinde bulunan göçmenlerin bir kısmıyla çekim yapmayı başardı.

Davis, filmin prodüksiyon notlarında, “Sarah Connor, sinema ve aksiyon tarihi açısından önemlidir; sadece kadın olduğu için değil,” diyor. “Ayrıca Sarah Connor’ın zamanla değişimini görmek ve bunun bir parçası olmak oldukça heyecan verici. Onun 60’lı yaşlarını görmek ve şimdi nasıl bir kadın olduğunu öğrenmek harika bir şey. Böyle alışılmadık bir kadının bir karaktere can verip filmde yer alması gerçekten heyecan verici.”

Film ülkemizde de vizyona girdi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

81 Paylaşımlar
Paylaş81
Tweetle
Paylaş
Pin