fbpx   .  

Yeni LGBTİ+ Filmi Aristotle and Dante’ye İlk Bakış

Yönetmen filminde travma anlatılarına karşı çıkmak istiyor.

Max Pelayo ve Reese Gonzales’in Aristotle ve Dante rollerini üstlendiği filmde, iki çocuğun tanışması ve ilişkilerinin gelişmesi anlatılıyor. Film, Benjamin Alire Sáenz’in aynı adlı YA romanından uyarlandı.

Filmin yönetmeni ise trans-yazar-yönetmen Aitch Alberto. Filmde ayrıca Eugenio Derbez, Eva Longoria, Veronica Falcon ve Kevin Alejandro rol alıyor.

 

People’a konuşan Alberto, filmde “herkes için bir şeyler” olduğunu söyledi.

“Bunu yapmak istedim çünkü gördüğümüz mecazlara ve klişelere karşı oynuyor. Ben sadece buna oynamayı reddediyorum” diyor Alberto.

 

Ayrıca, diğer birçok LGBTİ+ hikayesinde yapıldığı gibi “travma pornosunu sürdürmek” istemediğini de söylüyor. 

“Bu anlatıyı zorlamaya başlamamızın zamanı geldi” diye devam eden Alberto, Aristotle ve Dante’nin “içinde yaşadığımız dünyayı yansıtmakla” ilgili olduğunu da sözlerine ekledi.

Alberto ayrıca filmin “insanlara kendilerine nasıl bakabilecekleri, ebeveynlerin çocuklarına nasıl bakabilecekleri konusunda farklı bir seçenek sunmasını” istiyor.

Temsil konusuna da değinen Alberto şunları söyledi: “Bu, ekranda pek sık görmediğimiz insanlar hakkında bir hikaye. Bu, kamera arkasında pek sık görmediğimiz insanlar tarafından yapılmış bir hikaye.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.