Yüz Feminenleştirme Operasyonu Nedir?

 Yüz Feminenleştirme Operasyonu Nedir?
Digiqole ad

Son zamanlarda moda olan bir operasyon var: Yüz feminenleştirme operasyonu.

Nedir, ne değildir, neden bu kadar popüler oldu… Bu gibi soruların cevaplanması gerekiyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere, bu operasyonun amacı daha ‘feminen’ bir yüze sahip olmak.

Süreç ise birkaç adımdan oluşuyor. Önce, operasyonu isteyen kişinin isteğine göre yüzün nerelerine odaklanılacağı kararlaştırılıyor. Çene, yanak ve burun en çok müdahale edilen bölgeler arasında yer alıyor ve bu bölgeler hızlı bir şekilde harekete geçilebiliyor.

Bunların haricinde göz kapakları ve dudaklar daha hassas bir müdahale gerektiği için daha detaylı bir kontrol ve planlama süreci izleniyor.

Yüz feminenleştirme operasyonu, özellikle trans kadınlar için kendilerini daha iyi hissedebilmeleri için kullanışlı ve önemli. Aynaya baktığı zaman kendini beğenen herkesin hayat kalitesi tabii ki yükseliyor. Operasyonu gerçekleştiren çoğu klinik, belli güvenlik önlemlerine dikkat etmek zorunda ve bu da süreci daha kolay kılıyor.

Doğal olsa da olumsuz sayılabilecek tek yanı, müdahalenin sonrasındaki bakım sürecinin zahmetli oluşu. Ne kadar zahmetsiz olursa olsun, vücudunuzda önemli birşeyler değişiyor – bu medikal bir operasyon. Az buz bir iş de değil! Ne var ki bu işlem şu an için oldukça maliyetli ve “kozmetik” olması sebebiyle sigorta kapsamında yer almıyor.

Fakat bu durum şimdilik böyle! Trans bireylerin görünürlüğü arttıkça, ihtiyaçları daha da önem kazandıkça, bu durumun değişeceğini umuyoruz. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

25 Paylaşımlar
Paylaş24
Tweetle
Paylaş
Pin1