Z Jenerasyonunun En Kuir Jenerasyon Olduğu Doğrulandı

 Z Jenerasyonunun En Kuir Jenerasyon Olduğu Doğrulandı
Digiqole ad

Gallup Poll tarafından yapılan yeni araştırmaya göre, 18-23 yaşları arasındaki her altı ABD’li yetişkinden biri kendini LGBTİ+ olarak tanımlıyor.

Rakamlar şu şekilde: Yetişkin Amerikalılar kendilerini her zamankinden daha fazla LGBTİ+ olarak tanımlamakta ve bunların çoğu 18-23 yaşları arasında.

Gallup Anketi’nin yeni bir raporu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yetişkinler arasındaki LGBTİ+ oranının Gallup’un 2017 tahmini olan % 4,5’ten %5,6’ya yükseldiğini ortaya koydu. Sonuçlar, geçtiğimiz yıl boyunca 18 yaş ve üstü Amerikalılarla yapılan 15.000’den fazla görüşmeye dayanıyor.

Kendilerini LGBTİ+ olarak tanımlamaya “evet” diyen katılımcıların ezici bir çoğunluğu (% 54,6) biseksüel olduklarını söyledi. Bu, Los Angeles, California Üniversitesi’ndeki Williams Enstitüsü’nün geçen yıl LGBTİ+ Amerikalıların yaklaşık yarısının birden fazla cinsiyetten insanlara ilgi duyduğunu bildiren önceki araştırmasıyla uyumlu.

Gallup’a göre, Z Kuşağı (1997–2002 arasında doğanlar), veri toplama sırasında 8-23 yaş arası katılımcılar kendilerini LGBTİ+ olarak tanımlamak konusunda % 15.9’la açık ara en kuir yaş grubu oldu. Bu alt kümenin büyük çoğunluğu (% 72) biseksüel olduklarını söyledi. Araştırmacılar ayrıca LGBTİ+ kimliğinin “her eski nesilde daha düşük olduğunu” ve Baby Boomer’ların (1965’ten önce doğanlar veya 2020’de 56 yaş ve üstü olanlar) sadece% 2’sinin LGBTİ+ olarak tanımlandığını belirtti.

Kıdemli editör Jeff Jones, The 19th News’e verdiği demeçte bulguların araştırmacıların bekledikleri ile aynı seviyede olduğunu söyledi. Yine de, önemli nesil farklılıkları, “daha fazla gencin kendilerini LGBTİ+ olarak tanımlamasının cinsel yönelimdeki gerçek bir değişimi mi yansıttığı veya yalnızca gençlerin LGBTİ+ olarak tanımlanma konusunda daha fazla istekliliğini yansıtıp yansıtmadığı hakkında soruları gündeme getiriyor’. “Bir LGBTİ+ yönelimini kabul etmek istemeyen yaşlı Amerikalıları yansıttığı ölçüde, Gallup tahminleri bunun gerçek nüfus yaygınlığını tamamen yansıtamıyor olabilir.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin