Sidney Mardi Gras Tarihinde İlk Kez Yer Değiştirecek

 Sidney Mardi Gras Tarihinde İlk Kez Yer Değiştirecek
Digiqole ad

Etkinlik yapılacak ancak COVID sebebiyle yeni bir formatla yeni bir yerde gerçekleşecek.

Sidney Eşcinsel ve Lezbiyen Mardi Gras geçit töreni 2021’de çok farklı bir formatta kaldığı yerden devam edecek. 

Etkinlik 6 Mart Cumartesi günü korona virüse karşı yapılacak. Ancak organizatörler normalde Oxford Street’te gerçekleşen etkinliği Sidney Cricket Ground’a taşıdı.

Bu dünyanın en ünlü ve en renkli Pride’larından biri olan Sidney Pride’ı için önemli bir değişiklik. Aynı zamanda bu seneki Mardi Gras, diğer Pride’ların iptal olmasına sebep olan COVID-19 salgınından kısa bir süre önce gerçekleşmişti.

Organizatörler değişikliklerin, ‘katılımcıların, izleyicilerin ve topluluğun güvenliğini koruyacağını’ ifade etti. Ancak yine de geçmiş senelerdekilere göre çok farklı olacağını kabul ediyorlar.

Mardi Gras CEO’su Albert Kruger’ın açıklaması şöyle:

‘Toplumumuza bu zor zamanlarda böyle bir imkanı sunabildiğimiz için çok şanslı hissediyoruz. Mardi Gras her zaman sanat ve kültür aracılığıyla yaratıcı ifadenin zirvesi olmuştur.’

‘Bu yüzden Mardi Gras için duruma yetişmemiz ve topluluğa dünyaya onurlarını ifade edecekleri yaratıcı platformu sunmamız önemliydi.’

Yer değişikliğini yanı sıra geçit töreninde başka değişiklikler de olacak. Etkinlik her zaman uzun ve gösterişli geçit töreni sergileriyle meşhur. Ancak Krueger 2021’de daha az büyük serginin olacağını söyledi.

Krueger Sydney Cricket Ground’un organizatörlere sosyal mesafeyi korumak konusunda yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Bu arada yılın teması ‘Rise’ (Yüksel) de herkesin yaşadığı zorlu 2020’yi ifade ediyor.

Mardi Gras organizatörleriyse başka etkinlikleri COVID konusunda güvenli bir hale getirmek için planlar yürütüyor. Ancak yine de gelecek seneki Fair Day’i gerçekleştirebilmeyi umuyorlar.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Paylaşımlar
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin