James Bond’a Tarihinde İlk Kez Siyahi Bir Lezbiyen Kadın Eşlik Edecek

 James Bond’a Tarihinde İlk Kez Siyahi Bir Lezbiyen Kadın Eşlik Edecek
Digiqole ad

Lashana Lynch, James Bond serisindeki yeni lezbiyen 007 olacağını doğruladı. Oyuncu uzun süredir devam eden seride Nomi adında siyahi bir lezbiyen gizli ajanını canlandıracak.

Dedikodu kazanına göre James Bond yeni filmin sonunda ölecek ve 007 ünvanını Nomi’ye devredecek. No Time To Die 25. Bond filmi olacak ve şu ana kadar süper ajan hep beyaz bir erkek tarafından canlandırılmıştı.

Lynch’in 007 olacağına dair söylentiler bir seneden uzun süredir dolaşıyordu ve güvensiz beyaz erkekler Captain Marvel’ın yıldızına sosyal medyada saldırmak için hiç zaman kaybetmemişlerdi. Oyuncu rolü oynayacağını onaylamadan internet zorbalığıyla ilgli konuşmuştu.

Lynch kasım 2019’da,

‘Hevesimi kırmıyor. Bazı insanların düşüncelerinden ötürü onlar için üzülmeme neden oluyor, dertleri kaba olmak bile değil, sadece üzgünler. Benimle ilgili değil, insanlar benim hayatımla hiç ilgisi olmayan bir fikre karşı çıkıyorlar,’ demişti.

Harper’s Bazaar’la yaptığı röportajda söylentileri doğrulayan Lynch, çıkacağı kesin olan karmaşayı nasıl ele alacağını da anlattı.

‘Ben siyah bir kadınım- eğer başka bir siyah kadın bu rolü almış olsaydı, yine aynı konuşmalar olacaktı, yine aynı saldırılar ve yine aynı istismar. Kendime bu diyalogun gerçekleştiğini ve çok, çok devrimsel bir şeyin parçası olduğumu hatırlatmam gerekiyor.’

Söylentilere göre farklı oyuncular tarafından canlandırılan kadın düşmanı ve ırkçı süper ajan James Bond, filmin sonunda ölecek. Bazı kaynaklara göre Lynch’in karakteri Nomi ana merkezden aldığı emirler doğrultusundan onu öldürecek.

Filmin Billie Eilish tarafından yazılıp söylenen ana şarkısı da tamamen ihanet ve ölüm hakkında.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

22 Paylaşımlar
Paylaş22
Tweetle
Paylaş
Pin