Apple’a Trans Bayrağı ve Trans Sembolü Emojileri Sonunda Geldi!

 Apple’a Trans Bayrağı ve Trans Sembolü Emojileri Sonunda Geldi!
Digiqole ad

Diğer yeni emojiler gelinler ve damatlar için cinsiyet seçenekleri sunuyor.

Apple iOS’un son güncellemesi geldi ve emojiler hiç bu kadar kapsayıcı olmamıştı! Apple’ın iOS 14.2 güncellemesi sadece hataları düzeltmiyor, aynı zamanda yeni duvar kağıtları ve başka özellikler de sunuyor. Daha da iyisi yeni güncelleme bir trans bayrağı, trans ya da interseks sembolü ve gelinlerle damatlar için seçenekler de içeriyor.

Transseksüel Onur Bayrağı 1999’da Amerikalı trans kadın Monica Helms tarafından yaratılmıştı. Bayrak, dünyada en yaygın kullanılan trans sembollerinden biri haline geldi.

Şimdi arkadaşlarınızla konuşurken ortaya trans bayrağı atabilirsiniz, sadece neler olduğunu hatırlatmak için. Ya da belki Twitter bio’nuz sadece trans bayrağının doldurabileceği bir boşluğa sahipti. Ya da belki bu ‘transseksüellik olayına inanmayan’ sinir bozucu bir akrabanız var ve ona her sabah bu emojiyi yollayabilirsiniz. İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, bu emoji imdadınıza yetişti. Unicode emojiyi bu senenin başında listelerine eklemişti ve Apple’ın da bu sonbaharda çıkarması bekleniyordu.

Eğer bu bayrak size hitap etmiyorsa, Venüs ve Mars sembollerini birleştiren yeni transseksüel sembolü de var. Sembol 90’larda Holly Boswell, Wendy Parker ve Nancy R. Nangeroni tarafından tasarlandı ve hem transseksüel hem de interseks bireyler tarafından kullanılıyor.

Gökkuşağı onur bayrağı 2016’da eklenmişken, insan emojilerine non-binary seçenekler de 2019’da gelmişti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

17 Paylaşımlar
Paylaş17
Tweetle
Paylaş
Pin