fbpx   .  

“13 Reasons Why” Yıldızı Tommy Dorfman Trans Kadın Olarak Açıldı

“Ben bir trans kadınım. Zamirlerim she/her. İsmim Tommy.”

Oyuncu Tommy Dorfman, bir yıldan fazla bir süredir Instagram’daki geçişini sessizce belgeledikten sonra bugün bir TIME röportajında ​​resmen transseksüel bir kadın olarak açıldı.

Dorfman, hit Netflix dizisi 13 Reasons Why’da Ryan Shaver’ı canlandırarak yıldız oldu.

 

Dorfman, geçtiğimiz günlerde Instagram’da düzenli olarak geçişinin fotoğraflarını paylaştığı için “açılmasının” gerçekten gerekli olmadığını belirterek, “Bir yıldır özel olarak bir kadın – trans bir kadın olarak tanımlanıyor ve yaşıyorum” dedi.

“Açılmayı düşünmek komik çünkü hiçbir yere gitmedim. Bugünü, tıbbi olarak bir geçiş yapmış bir kadın olarak bana yeniden giriş olarak görüyorum. Açılmak her zaman büyük bir ifşa olarak görülür, ama ben asla kapalı olmadım. Bugün netlik hakkında: Ben bir trans kadınım. Zamirlerim she/her. Adım Tommy.”

Dorfman, adaşı olan “ölmekteyken onu kucağına alan amcasının” onuruna aynı ismi kullanacağını söyledi. Artık erkek rolleri oynamayacak.

Dorfman, “Kişisel ve profesyonel geçişimi ayırmak benim için imkansız çünkü vücudum ve yüzüm kariyerimle bağlantılı. En çok bir pembe dizide kötü bir eşcinsel şairi oynadığım için tanındım ve aktif olarak kişisel hayatımda geçiş yaparak, sahip olmam gerektiği söylenen kariyeri kaybedeceğimden korktum. Ama artık ‘erkek’ karakterleri oynamakla ilgilenmiyorum – belki ‘Cate Blanchett’in Bob Dylan’ı oynaması’ gibi durumlar dışında.”

Kocası Peter Zurkuhlen ile olan ilişkisinin de geliştiğini söylüyor.

“Eşcinsel bir erkekle daha erkeksi bir insan olarak düşünüldüğüm dokuz yıllık bir ilişkim vardı. Onu çok seviyorum ama bir trans kadın olarak ilgilendiğim şeyin eşcinsel bir erkeğe yansımadığını öğreniyoruz. Bu yüzden ilişkimizi arkadaş olarak yeniden tanımlamak için inanılmaz konuşmalar yaptık” dedi.

“Geçiş, özgürleştirici ve açıklayıcı oldu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.