17 Yaşındaki Genç, Gizli Eşcinsel İlişki Yaşadığı 15 Yaşındaki Genci Öldürdü

 17 Yaşındaki Genç, Gizli Eşcinsel İlişki Yaşadığı 15 Yaşındaki Genci Öldürdü
Digiqole ad

İngiliz genç Matthew Mason, 7 Ocak Perşembe günü öğleden sonra, ilişkilerini açıklamasını engellemek için ona binlerce ödeme yaptıktan sonra 15 yaşındaki eşcinsel sevgilisini öldürmekten suçlu bulundu.

19 yaşındaki Mason, geçen yıl 12 Aralık’ta İngiltere’nin kuzeybatısındaki Cheshire’daki sessiz bir ormanlık alanda Alex Rodda’yı bir anahtarla dövdü ve onu ölüme terk etti.

Kurbanın kayıp olduğu bildirildi ve daha sonra çöp toplayıcıları tarafından bulundu. The Sun’a göre, bir duruşmanın ardından savcı Mason’u cinayetten suçlu buldu.

“Alex Rodda’nın hiç şansı yoktu.” Savcılara göre hayatı bu ormanda sona erdi.

Milyoner ailesiyle Knutsford’da bir çiftlikte yaşayan Matthew Mason’ın ilk olarak Ekim 2019’da Holmes Chapel Lisesi’ne giden Alex Rodda’yla mesajlaşmaya başladığı öğrenildi.

Rodda açıkça eşcinseldi, ancak tamirci çırağı olan Mason’un o sırada iki yıllık bir kız arkadaşı vardı. Mason sarhoşken ona müstehcen fotoğraflar ve videolar gönderdi.

Ancak Rodda 3 Kasım’da Mason’un kız arkadaşına mesaj atarak ona şantaj yapmadan önce ilişkilerini anlattı ve kendisine 50 sterlin ödemediği takdirde içeriği yayınlamakla tehdit etti.

Parayı ertesi gün çocuğunun hesabına ödedi, bu 23 Kasım’a kadar “olanlardan utandığı için” 2.020 sterlin tutarında yaptığı bir dizi ödemenin ilkiydi.

Şantaj kısa süre sonra şiddetli bir komplo haline geldi – Mason, 12 Aralık’ta yerel çözülmemiş cinayet vakaları ve izlenemeyen zehirlerle ilgili internette arama yaptı – Rodda’yı ormana davet etti.

Savcılar, orada çocuğun kafasına en az 15 kez vurduğunu söyledi.

Savcı Ian Unsworth QC,

“Yaralanmaların genel şekline göre saldırı anahtarla en az 15 kere kafasına sertçe vurulduğunu gösteriyor,” dedi.

“Alex’in hiç şansı yoktu. Hayatı o ormanda sona erdi.”

Katil, dayak yemiş Rodda hala nefes alırken orayı terk etti ve bir arkadaşının evine gitti.

Ancak makamlar daha sonra kurbanın cesedi keşfedildikten sonra Mason’u tutukladı. Polisler, Mason’un ellerinin kurumuş kanla kaplı olduğunu ve silahın arabasında bulunduğunu söyledi.

Duruşma sırasında Rodda’nın annesi Lisa Rodda oğlunu Mason’dan “uzak durması” konusunda uyardığını söyledi.

“O çocuğun gözlerine baktığımda tüm vücudum kaskatı kesildi. Soğuk ve ruhsuzdu.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

35 Paylaşımlar
Paylaş35
Tweetle
Paylaş
Pin