2019’da Dünyayı Sarsan 8 LGBT Haberi

 2019’da Dünyayı Sarsan 8 LGBT Haberi
Digiqole ad

2019 yılında da LGBT’ler şiddet ve ayrımcılıkla karşı karşıya kaldı. 

Bu listede yer alan hikayelerin de gösterdiği gibi, LGBT haberleri her zaman olumlu değil.

Her yıl olduğu gibi, LGBT’ler bu yıl da şiddet, nefret söylemi ve ayrımcılığa maruz kaldı. Bu hikayeleri belgelemek diğer mağdurların daha az yalnız hissetmesini sağlayacak ve istatistikleri göz önüne serecek.

Bu listede 2019’da LGBT’lere karşı gerçekleştirilen en şok edici 8 nefret eylemini (üzülerek) sıraladık.

Bir baba, eşcinsel oğlunu öldürmek için boğazını kesti.

İsviçre’de yaşayan eşcinsel bir gencin babası, onu öldürmek için bıçakla yatak odasına gitti. Seran M. isimli genç kaçmayı başarsa da suni olarak komaya girmesi ve hayatta kalması için boynuna dikiş atılması gerekti.

İki kadın, bir grup genç tarafından öpüşmeleri için zorlandı ve acımasızca dövüldü.

Melania Geymonat’ın kanlı yüzü ve Chris’in arkada gözyaşlarıyla oturduğu fotoğraf dünyayı şok etti. Kadınlar, bir grup genç tarafından otobüste saldırıya uğradı. Gençler, kadınların öpüşmesini istedi. Bu talepleri reddeden kadınlar gençler tarafından saldırıya uğradı.

Cumhuriyetçi milletvekili çocukları eşcinsel olsa onları boğacağını söyledi.

Batı Virginia delegesi Eric Porterfield geçtiğimiz Şubat ayında yerel bir televizyon kanalında yer aldı ve çocukları eşcinsel olduğu takdirde onları nasıl öldüreceğini anlatarak şaka yaptı. Gülerek, “Eğer oğlum (eşcinsel) olsaydı, onu ava falan çıkarırdım, balık tutmaya ve sonra da yüzebiliyor mu görelim diye yüzmeye götürürdüm,” dedi. Porterfield daha sonra bunu, libarellere “yem” olsun diye yaptığını iddia etti. “Çünkü konu çocuklara geldiğinde çok hassaslar,” dedi.

Eşcinsel bir çift, toplum içinde el ele tutuştuğu için vahşice saldırıya uğradı. Hayatta oldukları için şanslılar.

Beş kişilik bir grup, Spencer Deehring ve sevgilisi Tristan Perry el ele tutuşuyor diye onlara “ibneler,” dedikten sonra ölümüne saldırdı. Çift, yaşanan olaydan sonra yine de el ele tutuşmayı bırakmayacaklarını söyledi.

Zorbalar, eşcinsel bir öğrenciye tecavüz etti. Mağdurun annesi okulun olayı örtbas ettiğini söyledi.

Batı Virginia, Morgantown’da eşcinsel bir gencin annesi, oğlunun okuluna dava açtı ve okulun olayı örtbas etmeye çalıştığını, zorbaları durdurmak için yeterli bir önlem almadıklarını söyledi.

Eşcinsel dönüşüm terapisinden sonra hastaneye kaldırılan lezbiyen kadın öldü.

Alana Chen, henüz ilkokuldayken lezbiyen olduğunu açıklayınca, kilisesinde bir rahibe ona ailesinden habersiz “danışmanlık” yapmaya başladı. Daha sonra Chen, ‘eşcinsel dönüşüm’ terapisine katıldı. Chen, terapiyi bıraktıktan sonra terapiye karşı konuştu ve birkaç ay sonra ormanda ölü bulundu. Chen’in intihar ettiği düşünülüyor. Ölümünden hemen önce konuşan genç kadın şöyle demişti: “Kilisenin bana danışmanlık yapmaya çalışması hastanelik olmama sebep oldu. İnancımı tamamen kaybettim. Tanrı’ya inanıyor muyum bilmiyorum ama artık onunla konuşmam gerekmiyor.”

Sudi Arabistan, eşcinsel olduğu gerekçesiyle beş erkeğin kafasını kesti.

Bu yılın başlarında Suudi Arabistan’da 34 erkeğe toplu infaz yapıldı ve beş kişinin başka bir erkekle seks yaptıkları iddia edildiği için bu erkeklerin idam edildiği bildirildi.

Hristiyan bağışçı, iki annesi olduğu için hasta bir bebeğin tıbbi masraflarını karşılamayı reddetti.

Callie JuneFamily, GoFundMe aracılığıyla 18 aylık 4. aşama nöroblastom hastası bebeklerine destek olunsun diye bağış yapılabilen bir tür sayfa açtı. Katkıda bulunan kişilerin çoğunluğu olumlu yorum yapsa da, bir bağışçı bağış yapmaktan vazgeçtiğini, çünkü bebeğin iki annesi olduğunu söyledi. “Tanrı size bu bebeğin bir anne ve babaya ihtiyacı olduğunun mesajını veriyor,” dedi.

16 yaşındaki bir öğrenci, sınıf arkadaşı özel mesajlarını internete yayınca intihar etti.

Lise öğrencisi Channing Smith’in bir sınıf arkadaşı, Smith’in eşcinsel olduğunu yayınca Smith, birkaç saat sonra ölü bulundu. Genç öğrenci, bir erkek arkadaşına eşcinsel veya biseksüel olduğunu açıkça mesajlar attıktan sonra, başka bir sınıf arkadaşı tarafından bu mesajlar Snapchat’te paylaşıldı.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

55 Paylaşımlar
Paylaş55
Tweetle
Paylaş
Pin