2020 Yılında İzleyebileceğiniz 11 LGBT Kısa Film

 2020 Yılında İzleyebileceğiniz 11 LGBT Kısa Film
Digiqole ad

Peccadillo Pictures’ın Boys on Film isimli kısa film serisi, ‘Heaven Can Wait’ isimli en son derlemesiyle çıkışının 20. yılını kutluyor.

Boys on Film’in ilk serisi Hard Love, 2009 yılında çıktı ve dünyanın her bir köşesinden birçok LGBT’nin kendi hayatıyla bağdaştırabildiği kuir temalı bağımsız filmleri bir araya getirdi.

Yakında piyasaya sürülecek serinin en son kısmı, Tunus, İsveç, ABD, İngiltere gibi ve diğer ülkelerden olmak üzere toplamda neredeyse iki buçuk saatlik 11 kısa filmi bir araya getirecek. Aynı zamanda bu kısa filmler arasında 2018’de yayınlanmış olan ve Philip Olivier’ın yer aldığı Just Me de bulunuyor.

Boys on Film 20: Heaven Can Wait’in fragmanını izleyebilir ve bu serinin içinde yer alan kısa filmleri aşağıdan okuyabilirsiniz. Boys on Film 20: Heaven Can Wait’in yakında yayınlanması planlanıyor.

CHROMOPHOBIA (Tunus, 6 dakika) Yönetmen Bassem Ben Brahim

Chromophobia, Tunus’ta yaşamakta olan eşcinsel bir erkeğin çocukluğu, kendini keşfetmesi, ilk aşkı ve yaşadığı baskıcı toplumda cinsel yönelimi ortaya çıktıktan sonra yüzleşmekte olduğu sonuçlar olmak üzere hayatını anlatan güzel bir animasyon.

SLEEPOVER (İsveç, 9 dakika) Yönetmen Jimi Vall Peterson

Emil, sinema gecesinin ardından arkadaşı Adam’da yatılıya kaldığı zaman havada bir gerginlik, ikisinin de dillerinin ucuna gelen fakat sözlere dökülemeyen hisler vardır. Sleepover, arkadaşlık ve dahasını istemek adına yapılmış güzel bir film olma özelliği taşıyor.

JUST ME (İngiltere, 11 dakika) Yönetmen Mickey Jones

Scott kapısına gelen polis memuru Connor ile tanışmadan önce, gelecekte eşi olacak olan kadınla evlenmeye hazırlanmaktadır. Fakat polis ile karşılaşması, Scott’ta gizleme isteği uyandıran bazı duyguları canlandırır.

MINE (İngiltere, 6 dakika) Yönetmen Matthew Jacobs Morgan

Liam ve Ben, Lottie isimli bir bebeğin babasıdır. Lottie’nin biyolojik babası Ben’dir ve Ben’in bebekle olan bağı arttıkça Liam geride kalmış hissetmeye başlar.

DON’T BLAME JACK (İngiltere, 29 dakika) Yönetmen Dale John Allen

Jack, yeni ilaç tedavisine başladığında geçmişte bırakmış olduğu adrenalin duygusuna özlem duymaya başlar. Normal ve stabil kalmak, bu fedakarlığa değer midir? Jack, adrenalin için bir arayışa çıkar. Ta ki Frank ile tanışana kadar…

FOREIGN LOVERS (ABD, 19 dakika) Yönetmen Timothy Ryan Hickernell

Bir oyuncu ile dansçı New York’ta tanışınca aralarında bir kıvılcım oluşur. İki sanatçı, kendilerini şaşırtan ve korkutan hızlı bir bağ kurar. Bu bağ, ‘birine 24 saat içerisinde aşık olabilir misin?’ sorusunu ortaya çıkarır.

MANKIND (İngiltere, 13 dakika) Yönetmen Layke Anderson

Will doyumsuzdur. Evan’ı sevmesine rağmen evlenip hayatın geri kalan maceralarını kaçırmak ona göre değildir. Bu yüzden aşkı ve dünyayı gerisinde bırakmayı denemeye karar verir. Mankind, insanın doğası araştırmacıdır fikrini yansıtan bir kısa film.

ISHA (İngiltere, 15 dakika) Yönetmen Christopher Manning

İngiltere’de yaşamakta olan Romen göçmen Rahmi, Müslüman ailesiyle görünümünü değiştirmeden kendisi için yeni bir hayat yaratır. Bu kısa filmde Maia Morgenstern ve Game of Thrones ile bilinen Lino Facioli gibi isimler yer alıyor.

RUOK (ABD, 13 dakika) Yönetmen Jay Russell

Alex ve Brian çok yakın dostlardır. Birisi arkadaşının hoşlandığı kişiyle yattığını öğrenince mesajlaşarak kavga ederler. Fakat olaylar durulmuş gibi görününce beklenmedik bir şey daha da kötü bir kavgaya yol açacaktır.

MANIVALD (Estonya/Hırvatistan/Kanada, 13 dakika) Yönetmen Chintes Lundgren

Manivald 33 yaşına gelmektedir. Hayatından memnundur fakat annesi ve annesinin beklentileriyle köşeye sıkışmış hissetmektedir. Tomas, bulaşık makinelerini tamir etmeye gelince Manivald’ın cinsel ve duygusal hisleri uyanışa geçer.

THE WORLD IN YOUR WINDOW (Yeni Zelanda, 15 dakika) Yönetmen Zoe McIntosh

Sekiz yaşındaki Jesse, geçmişle yüzleşmeyi reddeden babasıyla mücadele etmektedir. Fakat dövmeli, V8 sürücüsü Repa, Jesse’nin babasıyla tanışınca, ikilinin arasındaki bu ‘sıkışıklık’ durumu eriyip gider ve Jesse’nin babası sonunda özgürleşir.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

84 Paylaşımlar
Paylaş84
Tweetle
Paylaş
Pin