İngiltere, Malta ve Hollanda, EuroPride 2023’e Ev Sahipliği Yapabilmek İçin Kıyasıya Yarışıyor!

 İngiltere, Malta ve Hollanda, EuroPride 2023’e Ev Sahipliği Yapabilmek İçin Kıyasıya Yarışıyor!
Digiqole ad

EuroPride 2023’e ev sahipliği yapabilmek için İngiltere, Malta ve Hollanda rekabet ediyor.

Duyuru, dünya çapında birçok Pride etkinliğinin iptal edilmiş olduğu zor bir zamanda yapıldı. Koronavirüs nedeniyle dünya çapında en az 190 Pride etkinliği iptal edilmek veya ertelenmek zorunda kaldı.

Bu yıl EuroPride 20-28 Haziran tarihleri arasında Yunanistan’ın kültür başkenti Selanik’te gerçekleşecekti. Fakat şehirdeki Pride yetkilileri etkinliği erteleyerek farklı bir tarihe almaya çalışıyor.

EuroPride’ın organizatörleri ise etkinliğin geleceğini planlamaya çalışıyor. EPOA (Avrupa Pride Organizatörleri Birliği) aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki Pride etkinliklerinin koronavirüs nedeniyle ertelenmesinde veya iptal olmasını sağlamakta etkili oldu.

Şimdiyse EuroPride 2023 için ev sahipliği yapabilecek şehirlerin kısa listesi açıklandı.

İngiltere’nin listede iki şehri bulunuyor. Bunlar, birisi Kuzey İrlanda’da yer alan Belfast, diğeri de East Yorkshire’da bulunan Hull isimli şehirler. 2017 yılında Hull’da İngiltere Pride etkinliği düzenlendi. Aynı zamanda Hull, 2020’de yapılacak olan Pride etkinliklerini iptal eden ilk şehirlerden biri oldu.

Hull ve Belfast, Hollanda’nın Rotterdam ve Malta’nın Valletta şehirleri olmak üzere iki liman şehriyle rekabet içinde. Her iki şehir de İngiltere gibi dünyadaki en gelişmiş LGBT yasalarına sahip.

EuroPride, 2022 yılında Sırbistan, Belgrad’da düzenlenecek.

Ayrıca önümüzdeki sene Avrupalı bir şehirde World Pride düzenleneceği için EuroPride düzenlenmeyecek. Danimarka’nın Kopenhag şehri ise önümüzdeki sene World Pride etkinliğini düzenleyecek.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

69 Paylaşımlar
Paylaş69
Tweetle
Paylaş
Pin