fbpx   .  

2021’de Kaçırmamanız Gereken 4 Kısa Kuir Film

On yıldan beri, dünyaca ünlü, San Francisco merkezli uluslararası LGBTİ+ film festivali Frameline, Frameline Voices girişimini, topluluğumuzun hikayelerini anlatan film yapımcılarına “ses vermek” için kullanıyor. Ve hepsinden önemlisi, bu kısa filmler ve bölümsel içerikler çevrimiçi ve ücretsiz olarak sunuluyor.

Frameline Voices, bu çalışmaları sergileyerek kuir ve non-binary olan film yapımcılarının kariyerlerini ilerletiyor ve kuir deneyiminin temsilini ana akımda daha fazla yer almasını sağlıyor.

 

Frameline Voices programı 2011’de başladı ve bu ay Alaska Airlines, Teen Vogue ve 2021 Frameline Voices koleksiyonunu izleyebileceğiniz bir yayın platformu olan Here TV dahil olmak üzere birçok platform ortağıyla yeniden başlatılıyor.

İşte 2021 Frameline Voices koleksiyonunun bir parçası olan dört kısa film ve resmi açıklamaları:

Carving Space

2016 yılında Jeffrey Cheung ve ortağı Gabriel Ramirez tarafından Oakland’da kurulan Unity Skateboarding, hetero-erkeksi ana akım kaykay kültürü içinde kuir kaykaycılar için güvenli bir alan ve görünürlük yaratmayı amaçlıyor. Carving Space, sıklıkla gözden kaçan kuir topluluğuna alan ve sesler sağlayan Unity ve ona bağlı kuir kaykay aktivistlerini (2019 ABD Olimpik Kaykay takımı üyesi Leo Baker dahil) takip ediyor.

Flood

Kuir bir genç, onuncu doğum gününde küçük kız kardeşini yüz boyama ve ışıltılı bir maceraya çıkarır. Bu renkli haydutlar, gerçekliğe gözlerini kaparken küçük eğlenceler yaşayarak çevrelerinde dolaşırlar. Kutlamaları özgürlüklerinin bedeli ifşa edilince yarıda kalır.

Mr. Navajo

Zachariah George, New Mexico’daki White Rock kırsal bölgesinde yaşayan yirmi beş yaşında bir Kızılderili. Bay Navajo lakaplı George iki görev üstleniyor; ilki, Navajo dilinde olay konuşması ve şarkı söylemesiyle tanınan bir halk figürü olarak, ikincisi ise LGBTİ+ topluluklarının savunucusu olarak.

Were You Gay in High School

İki kuir kadın, erkekleri ve heteroseksüel kızlara aşık oldukları tuhaf, kapalı lise günlerini hatırlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.