Haberler Teknoloji

ABD’nin İlk Trilyonluk Şirketi, Bir Gay Tarafından Yönetiliyor

GMag
Yazar: GMag

iPhone mu Android mi tartışması artık kapanmalı.

Amerika’nın 1 trilyon dolar değerine ulaşan şirketi bildiğimiz Apple’dan başkası değil. CNN’e göre, şirket hisseleri geçtiğimiz Perşembe şimdiye kadarki en yüksek seviye olan 208 doları gördü. Apple bu yükselişi büyük ölçüde Çin ve Japonya’daki iPhone 8 satışlarına ve App Store gelirlerine borçlu.

Bu durum, CEO Tim Cook’un yönetimi esnasında yaşanmış olması sebebiyle LGBT topluluğu için de ayrı bir anlam taşıyor. Amerika’daki en zengin gay yöneticilerden biri olan Cook, CEO pozisyonunu Steve Jobs’un istifasından sonra 2011 yılında devralmıştı. LGBT’den yana duruşunu her fırsatta gösteren Cook, yakın zamanda gerçekleşen LoveLoud festivalinde de gençlere şu şekilde seslenmişti:

“Burada karşınızda bir amca, bir spor sevdalısı, bir CEO, bir Utah aşığı ve gururlu gay bir Amerikalı olarak bulunuyorum. Tüm LGBT toplumuna bir mesaj vermek istiyorum: Her biriniz dünyaya gelmiş birer özel armağan. Hayatlarınız önemli. Gerçekliğinizi bulun. Gerçekliğinizi ifade edin. Gerçekliğinizi yaşayın. Hepimiz aynı şekilde olmak, aynı şekilde düşünmek ve aynı şekilde yaşamak zorunda değiliz. Bazen hayat karanlık gelebilir, ama unutmayın ki güneş gecenin en karanlık anında doğmaya başlar.”

Yorum Yaz

87 Paylaşımlar
+1
Paylaş87
Tweetle
Paylaş
Pin