fbpx   .  

Altın Madalya Töreninde Onur Bayrağı Açan Şampiyon Tarih Yazdı!

Artistik patinajcı Amber Glenn, bu unvanı kazanan ilk kadın oldu.

Amber Glenn, ABD Artistik Patinaj şampiyonluğunu kazandı ve altın madalyayla poz verirken onur bayrağına sarıldı.

2019’da kamuoyuna açılan Glenn, kendini biseksüel ve panseksüel olarak tanımlıyor. Sporucu ayrıca, bu prestijli unvanı kazanan ilk kuir kadın oldu.

 

Törenden sonra konuşan Amber şunları söyledi: “İlk açılırken çok korkmuştum. Bunun puanlarımı etkileyebileceğinden endişeliydim. Son 10 yılda yaşadığım onca şeyden sonra bunun benim için anlamı çok büyük.”

Glenn 2021’de gümüş ve 2023’te bronz madalya kazandı. 2022 yılında da Çin’de düzenlenen Kış Olimpiyatlarında ABD Artistik Patinaj Takımı’nın yedek üyesiydi.

Bu yılın başlarında başka bir patenciyle çarpıştıktan sonra beyin sarsıntısı geçirmesine ve kemiğinin kırılmasına rağmen, Glenn bu yıl katıldığı birçok turnuvadan ödülle döndü.

Açıldıktan sonra 2019 yılında Dallas Voice’a verdiği demeçte, “Kabul edilmeme korkusu benim için büyük bir mücadele. Biseksüel, panseksüel kadınlar için ‘sadece bir dönem’ ya da ‘kararsız’ olarak algılanmak yaygın bir durum. Cinselliğimi insanların gözüne sokmak istemiyorum ama kim olduğumu da saklamak istemiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.