İzleyin: Amy Winehouse’un Kız Arkadaşı İlk Kez Konuştu: İlişkimiz Eşsizdi Birbirimizi Çok Sevdik

 İzleyin: Amy Winehouse’un Kız Arkadaşı İlk Kez Konuştu: İlişkimiz Eşsizdi Birbirimizi Çok Sevdik
Digiqole ad

Amy Winehouse’un arkadaşlarından biri, merhum şarkıcının, çift birlikte olduktan sonra cinselliği hakkında “kafasının karıştığını” açıkladı.

Catriona Gourley, ‘Back to Black’ şarkıcısının ölümünden 10 yıl sonra yayınlanmakta olan yeni BBC Two belgeseli Reclaiming Amy’de rol aldı. Çiftin ilişkisi hakkında ilk kez halka açık bir şekilde konuştu.

Amy’nin hayatına yakın arkadaşları ve ailesinin gözünden bakan belgesel, şarkıcının bağımlılıkla mücadelesine de değindi.

Amy Winehouse, 2011 yılında alkol zehirlenmesi sonucu 27 yaşında öldü.

“İlişkimiz çok özeldi. Tanımsızdı.”

Belgesel için BBC’ye konuşan Catriona şunları söylüyor: “Ben uyurken notlar yazardı, ‘Sen gördüğüm en güzel kızsın’ ve ‘Nasıl olur da uyurken de uyanıkken olduğun kadar güzel görünebilirsin’ gibi şeyler söylerdi.’

“İlişkimiz çok eşsizdi. Tanımlanamazdı. Sadece birbirimizi çok sevdik ve ondan hissettiğim şey, onu tanıdığım için, bunun onu ne yaptığı konusunda kafası karışmış olmasıydı.”

Catriona ayrıca Amy’nin bir röportajda dediklerini de hatırlattı: “Üç Sambucas’ım olana kadar lezbiyen değilim.”

Amy’nin annesi Janis Winehouse-Cooper, belgeselin kısa bir fragmanında “(Amy Winehouse) bağımlılığa eğilimliydi. Bu çok acımasız bir canavar.” Şarkıcının babası Mitchell Winehouse ise, kendisine “Kızını öldürdün” diyen insanlardan hala taciz gördüğünü söylüyor.

Belgeselin açıklamasında BBC, multipl skleroz ile yaşayan ve programı anlatacak olan Janis’in “kızının mirasını geri almak, Amy’yi olduğu gibi karmaşık, güçlü ve inanılmaz bir kadın olarak kutlamak istediğini söylüyor.

Program, şarkıcının hayatına yeni bir bakış sunmak için daha önce hiç görülmemiş görüntülerin yanı sıra nadir müzik performanslarından da yararlanacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin