fbpx   .  

Hamile Kişi ve Daha Birçok Yeni Kapsayıcı Emojiler Geliyor!

Güncelleme henüz kesinleşmedi ancak 14 Eylül’den itibaren kullanıma sunulacak.

Emojiler, bu yıl içinde piyasaya sürülecek yeni emojiler arasındaki cinsiyet kapsayıcı ‘hamile kişi’ ve ‘taçlı kişi’ ile çok daha kapsayıcı hale gelecek.

Dünya Emoji Günü (17 Temmuz) öncesinde, Emoji klavyesinin bir sonraki güncellemesi olan Emoji 14.0’a bir göz attık.

 

Güncelleme ayrıca çeşitli yeni yüzler, tokalaşmalar ve daha fazlasını içeriyor.

“Bu yalnızca taslak bir emoji listesi”,

Twitter’da bir güncelleme yayınlayan Emojipedia hesabı, Eylül 2021’de tamamlanacak olan bir sonraki güncellemeye nelerin dahil edileceğini paylaştı.

Aile grubunda gerçekten nasıl hissettiğimizi göstermek için metinde “eriyen yüz”, “selam veren yüz” ve “çapraz ağızlı yüz” gibi yüzleri kullanmaya hazırız.

İnsanlar ayrıca ‘kalp eller’ paylaşabilecek ve farklı cilt tonlarına sahip 25 el sıkışma kombinasyonu arasından seçim yapabilecekler. Ekteki blog gönderisi, “Bu yalnızca bir taslak emoji listesi olduğundan, her emoji, Eylül 2021’deki nihai onaydan önce değiştirilebilir” diyor.

Prens ve prenses emojilerine alternatif olarak, cinsiyet kapsayıcı bir ‘taçlı kişi’ emojisinin yanı sıra bazı transseksüel erkekler ve non-binarylerin hamile kalma yeteneğini tanıyan ‘hamile kişi’ emojisi olacak.

Sonuç olarak, neredeyse tüm emojiler, erkek ve kadın seçeneklerinin yanı sıra cinsiyetten bağımsız bir seçeneğe sahip olacak.

Blog gönderisi ayrıca gelecekteki bir güncelleme için düşünülen cinsiyet kapsayıcı bir dansçı için de planları ortaya koyuyor.

İnsanlar ayrıca, kullanmaya en çok istekli oldukları müstakbel emojiyi oylamaya teşvik ediliyor. Sonuçlar 17 Temmuz Cumartesi günü açıklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.