Arkadaşları Tarafından Eşcinsel Olduğu İçin Terk Edilen Çocuğa Sürpriz Parti Düzenlendi

 Arkadaşları Tarafından Eşcinsel Olduğu İçin Terk Edilen Çocuğa Sürpriz Parti Düzenlendi
Digiqole ad

Kanada’da bir çocuk, yakın zamanda eşcinsel olduğunu açıklayınca bütün arkadaşları onu terk ettiği için doğum günü partisine davet edecek kimsesi olmadığını ağlayarak annesine söylediğinde, koruyucu anne harekete geçti.

Leah O’Donnell, CBC News’e, oğlu Brody Neville’in arkadaşı olmadığını düşünmesine izin vermek yerine, topluluğu yerel bir parkta sürpriz bir parti ve barbekü ile doğum gününü kutlamaya yardım etmeye davet ettiğini söyledi. Ve topluluk, yeni arkadaşlar ve iyi dileklerle dolu bir kalabalıkla karşılık verdi.

Doğum günü çocuğu CBC’ye “Bütün bu insanlar dondurma kamyonu için mi burada?” dedi. “Kelimenin tam anlamıyla aklımdaki ilk düşünce buydu.”

O’Donnell, “Ona doğum gününde ne yapmak istediğini soruyordum ve gözyaşları içindeydi” dedi. “Ve eşcinsel olarak açıldığından beri tüm arkadaşlarını kaybettiğini ve böylece gelebilecek kimsesi olmadığını söyledi.”

Annesi çocuğun yalnız ve arkadaşsız olduğunu düşünmesine izin vermek yerine, topluluğa Facebook aracılığıyla bir davetiye göndermeye karar verdi.

O’Donnell, “Bazılarınızın bildiği gibi, bu bahar eşcinsel olduğunu açıkladı ve o zamandan beri hem okulda hem de topluluğumuzdan çok sayıda arkadaşını kaybetti” diye yazdı.

“Her ikisi de kız olan sadece iki arkadaşı var” diye devam etti. Kızlardan birine ulaşamadılar ve O’Donnell, diğerinin babasının “LGBTİ+ her şeye karşı olduğunu”, bu yüzden kızının katılmasına izin vermediğini söyledi.

O’Donnell, “Kasabamızdan bazılarının doğum günü dileklerini sunmak ve tatlı küçük oğluma destek olmak için uğrayabileceğini umuyorum,” diye devam etti. “Bu desteğe gerçekten ihtiyacı olduğunu biliyorum.”

Ve topluluk partiye katıldı ve Brody’ye hem hediyeler hem de duygusal destek getirerek çok mutlu bir doğum günü diledi. Kalabalık, aile ve arkadaşlarla birlikte, tamamen yabancılar ve birkaç drag kraliçesini de içeriyordu.

Drag kraliçesi Avanna Kedavra, CBC’ye verdiği demeçte, “2021’de 12 yaşındaki bir çocuğun kendisi olamaması biraz saçma” diyerek Neville’in sadece “kendisi olduğu için” arkadaşlarını nasıl kaybettiğinden bahsetti.

Partinin ardından O’Donnell, katılan ve üzgün bir çocuğun tekrar mutlu olmasına yardımcı olan herkese teşekkür etmek için tekrar Facebook’a gitti.

“Kasabadan gelen tepkiler beni hâlâ şaşkına çeviriyor ve bugünün ailemizin asla unutamayacağı bir gün olduğunu biliyorum. Hepinize çok çok teşekkür ederim!”

Neville katılımcılara “Bunun için herkese teşekkür ederim, bu hayatımın en güzel günü” dedi.

Doğum günün kutlu olsun Brody!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin