Avustralya’nın Ulusal Bilim Kurumu Teleskoplarını Gökkuşağı Renklerine Boyadı

 Avustralya’nın Ulusal Bilim Kurumu Teleskoplarını Gökkuşağı Renklerine Boyadı
Digiqole ad

Avustralya’nın ulusal bilim kurumu, CSIRO, ünlü Australian Square Kilometre Array Pathfinder (ASKAP) radyo teleskobunun antenlerini gökkuşağı renklerine boyadı.

ASKAP dünyanın en hızlı gözlem yapabilen radyo teleskopu. 36 anteniyle Murchison Radyo-Astronomi Rasathanesi’nde (MRO) yer alıyor.

Bu antenlerden 6 tanesi, Sydney Mardi Gras için gökkuşağı renklerine boyandı. Bölge, uzayı dinlemek ve evrenin derinliklerini hayal etmek için eşsiz bir atmosfere sahip.

CSIRO’dan 50 çalışan da Mardi Gras yürüyüşüne katılacak. Çalışanların beraberlerinde devasa bir DNA modeli götürmeyi düşündükleri de belirtiliyor.

CSIRO Astronomi ve Uzay Bilimleri (CASS) geçici başkanı olan Sarah Pearce: “Çalışanlarımızın eşsiz olduğunu düşünüyoruz. Her biri kendilerine has bakış açıları ile geleceği şekillendiriyor.”

Sarah Pearce

“ASKAP, dünyanın farklı köşelerinden farklı farklı astronomlar tarafından kullanılıyor. CSIRO Avustralya’nın en büyük problemleri ile başa çıkabilmesini farklı kültürlerden gelen çalışanlarına borçlu.”

“Çeşitlilik bizim DNA’mızda var ve LGBT topluluğu da bu DNA’nın bir parçası. Şu bir gerçek ki, kapsayıcı bir tutuma sahip takımlarda çalışanlar dokuz kat daha inovatif ve on kat daha etkili performans gösteriyor.”

“Çalışanlarımızın tüm benliklerini işe verebilmelerini istiyoruz. Bunun tek yolu daha sağlıklı, daha mutlu ve herkesin kendini özgür ve inovatif hissedebileceği bir ortam yaratmaktan geçiyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin