İzleyin: Hint LGBT Filmi İzleyenlerden Tam Not Aldı

 İzleyin: Hint LGBT Filmi İzleyenlerden Tam Not Aldı
Digiqole ad

Hint LGBT filmi Evening Shadows şimdi Netflix’te.

Filmde inançlarına sıkı sıkıya bağlı olan bir anne, oğlunun gay olduğunu öğrendikten sonra değerlerini ve inançlarını sorgulamaya başlıyor. Filmi izleyenlerin şu ana kadarki tepkileri oldukça olumlu.

Bir Twitter kullanıcısı, film hakkındaki düşüncelerini böyle dile getirdi:

“Evening Shadows’u yeni bitirdim ve harikaydı. Böyle bir filmi yaptığınız için teşekkürler. Ülkemizin böyle çalışmaları daha çok görmesi gerekiyor.”

Yönetmenliğini Sridhar Rangayan’ın yaptığı filmin finansmanı büyük ölçüde bağış ile sağlandı ve film 2018’de katıldığı film festivallerinde 16 ödül kazandı. 

Rangayan, filmi böyle anlattı:

“Evening Shadows izleyen herkesin yüreğine dokunuyor ve LGBT’leri ile aileleri arasında özel bir bağ oluşmasına zemin hazırlıyor.”

“Filmin sadece festivallerde kalmamış olmasından ve hala ilgi görmesinden ötürü oldukça mutluyuz.”

Evening Shadows’u özel kılan bir başka özelliği de, Hindistan’ın eşcinselliği suç kapsamından çıkarmasından bu yana yayınlanan ilk LGBT film olması. 

Yönetmenliğinin yanı sıra aynı zamanda gay bir aktivist olan Rangayan, sinema sektöründe deneyimlediklerini böyle dile getirdi:

“Gay olduğumu açıkladığımda 28 yaşımdaydım. Fakat çoktan gay topluluğunun içindeydim. 1990’da durumlar çok karışıktı. LGBT’lerin de insan olduğunu unutmamak gerekiyor.”

“Herkes gibi onların da duyguları var. İşe gidiyorlar. Kahve içiyorlar. Her dakika seks peşinde değiller. Bunların dile getirilmesi lazım.”

Evening Shadows’un başrollerinde Mona Ambegaonkar, Ananth Mahadevan, Devansh Doshi ve Arpit Chaudhary yer alıyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin