Barbados, LGBTİ+ Çiftlerin Gelip Bir Yıl Adada Yaşamasını İstiyor

 Barbados, LGBTİ+ Çiftlerin Gelip Bir Yıl Adada Yaşamasını İstiyor
Digiqole ad

Her ne kadar ülkede eşcinsel ilişkiler teknik olarak yasak olsa da Başbakan, herkesin hoş karşılanacağını söyledi.

Barbados, Welcome Stamp programıyla dünya çapından insanları adaya gelmeye, 12 ay boyunca yaşamaya ve uzaktan çalışmaya davet ediyor. Bağımsız ada ülkesinin başbakanı, Loop News Barbados ile röportajında LGBTİ+ bireylerin de hoş karşılanacağını ve adaya gelmelerini isteyeceklerini belirtti.

Başbakan Mia Mottley, geçtiğimiz günlerde empati yaparak “Bu ülkenin başbakanı olduğum sürece herkesi hoş karşılayacağım. Herkesi.” Dedi.

Ülkede eşcinsel ilişkiler yasal değil ve bazı durumlarda ömür boyu hapis cezalarına çarptırılabiliyor. Fakat Equaldex’e göre bu yasak, nadiren uygulanıyor.

Ülkenin ilk kadın başbakanı Mottley, Welcome Stamp programının LGBTİ+ bireylere karşı ayrımcılık yapabileceğine dair endişelere yanıt verdi. Programın ilk versiyonlarından biri, evliliği ‘bir kadın ve erkek arasında bağlayıcı ilişki’ olarak tanımladı. Mottley, en son yapılan uçuş yasaklarına rağmen programın ülkedeki turizmi canlandıracağını düşünüyor.

Geçtiğimiz günlerde bir açılışta Başbakan Mottley, “Şu anda nerede çalıştığınız önemli değil, buraya gelip birkaç ay boyunca çalışabilirsiniz.” Dedi.

Mottley, ülkenin LGBTİ+ bireylere ve haklarına karşı önyargılı geçmişini göz önünde bulundurarak “Adanın yasaları insan hayatlarını tehlikeye atmamalıdır,” dedi. “Bu adanın yasaları, vatandaşlar için ‘yasaklayıcı’ rolünde olmamalıdır.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

72 Paylaşımlar
Paylaş72
Tweetle
Paylaş
Pin